400 milyon aboneye OKSİJEN

Vodafone Türkiye’nin Global İnovasyon Merkezi olan OKSİJEN, Avrupa’ya teknoloji ihraç etmeyi sürdürüyor. OKSİJEN’deki Türk mühendisler tarafından üretilen yeni teknolojiler şimdi de Vodafone İngiltere’de kullanılmaya başlandı.

Vodafone İngiltere, lokasyon bazlı servis altyapısını OKSİJEN’in geliştirdiği Merkezi Lokasyon Platformu ile değiştirerek yeniledi. Bu altyapı sayesinde Vodafone İngiltere, lokasyon bilgisi kullanan katma değerli servislerini mobil abonelerine OKSİJEN’in çözümü üzerinden sunmaya başladı.

Herhangi bir abonenin şebeke veya GPS tabanlı lokasyon bilgisinin tek noktadan elde edilmesi bu teknolojiyle mümkün oluyor. Böylece bu bilgiyi kullanan katma değerli servisler daha hızlı ve daha kaliteli olarak sunulabiliyor.

OKSİJEN tarafından geliştirilen altyapı; Vodafone Almanya, Vodafone Hollanda ve Avusturya TAG Group’dan sonra dördüncü operatör olarak Vodafone’un amiral gemisi Vodafone İngiltere tarafından kullanıma alınmış oldu.

Diğer taraftan Vodafone İngiltere, bu platformu Acil Arama Servisi amacıyla da kullanmaya başladı. Vodafone İngiltere aboneleri Acil Arama Servisi’ni kullandıkları anda, lokasyon bilgilerinin OKSİJEN platformları üzerinden otomatik olarak belirlenmesi ve ilgili merkeze iletilmesi mümkün kılınıyor.

OKSİJEN Genel Müdürü Murat Ekşioğlu, “Global Ar-Ge merkezi olmamız sayesinde, 30’u aşkın ülkedeki 400 milyonun üzerinde abone için teknoloji üretiyoruz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir