9-16 yaş gruplarına teknoloji kampı

PlayLab Türkiye, 9-16 Yaş grupları için 3 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında haftalık dönemlerle “Geleceği Şekillendirecek Teknoloji Kampı” düzenliyor. Uzmanlar, 5 yıl sonra kodlamanın İngilizce gibi uluslararası dil olacağını, çocuklara bilimi sevdirme yaşının, 10-16 yaş aralığında olduğunu söylüyorlar.

Kamp boyunca öğrencilere; bilgisayar bilimleri, mobil teknolojiler, 3 boyutlu modelleme, elektrik mühendisliği ve makine mühendisliği alanlarındaki temel kavramlar öğretilecektir. Bunların hepsi çok değerli becerilerdir.Çünkü tek başına okulda geliştiremeyecekleri temel becerilerdir. Aynı zamanda çocuklar iletişim, ekip çalışması ve liderlik yeteneklerini de geliştirirler. Çocuklar bu becerilerle soyut ve mantığa dayalı düşünce süreçlerini kullanarak problemlere nasıl yaklaşacaklarını da öğrenmiş olurlar.

Kampın ana amacı çocukların; problemleri merakla ve eğlenerek çözmeleri, üç boyutlu tasarım becerilerini geliştirmek, kendi oyunlarını yapmalarına yardımcı olmak ve yakın gelecekte ortaya çıkacak gözde meslekleri tanımalarını sağlayarak, çocukların geleceğin teknoloji liderleri olma yolunda ilk adım atmalarına yardımcı olmaktır.

Kamp İçeriği şöyle: Geleceğin Mesleklerini Tanıma, Uzay Atölyesi, Hayal Mühendisliği Nitelikli kodlama, 3 D Modelleme, Oyun Geliştirme, Mobil Uygulama Geliştirme, Web Site Geliştirme, İleri Düzey Programlama Arduino ile Robotik Programlama, YouTuber Olma.

Kamp Yerleri: Ankara -Hacettepe Teknokent, İstanbul- Anadolu ve Avrupa Yakası, Çorum. Kampta her hafta birbirinden farklı konular anlatılacak. Detaylı bilgi, www.Playlab-tr.com web adresinden ve 0534 012 82 61 nolu telefondan alınabilir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir