ABD: Snowden idam edilmeyecek

ABD Adalet Bakanı ve Başsavcı Eric Holder, eski CIA çalışanı Edward Snowden’in iade edilmesi durumunda hakkında ölüm cezasının talep edilmeyeceğine dair Rusya hükümetine güvence verdi.

ABD Adalet Bakanlığı, Snowden’in memleketinde işkenceye maruz kalmayacağını açıkladı. Snowden’in, diğer tüm ABD vatandaşları gibi tüm haklara sahip olacağı belirtildi.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Snowden’e danışmanlık yapan avukat Anatoliy Kuçerena, “Sığınma talebi hala Rusya Federal Göç Dairesi’nde bulunuyor. Daire sorunu 3 ay içinde görüşme hakkına sahip. Rusya’da böyle durum ilk kez yaşanıyor. Bunun için sorunun çözümü için vakit lazım. Snoden’in talebi incelendiği süre için kendisine belgelerinin kabul edildiğini doğrulayan belge verilmeli.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir