Açıköğretim sınavı

Açıköğretim sınavı internet üzerinden yapılacak

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin sınavlarının internet üzerinden yapılacağını açıkladı.

Çomaklı’nın verdiği bilgiye göre, bahar dönemi ara sınavı 18 Nisan- 7 Mayıs tarihlerini içeren 20 günlük süreçte internet ortamında gerçekleştirilecek.

Açıköğretim Sistemi’nde 1 milyondan fazla öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Çomaklı, kararın Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile yapılan istişareler sonucu alındığını söyledi.

Normalde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin sınavlarının 18-19 Nisan’da yapılması gerekiyordu.

İlk kez internet ortamında ve kişiye özel olarak gerçekleştirilecek olan sınava, bilgisayar, tablet veya cep telefonu üzerinden katılmak mümkün olacak.

Öğrencilere istedikleri tarih aralığı ve saatte girecekleri sınavlarda soru bankasından farklı soruları yöneltilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir