Troels Philip Jensen

Adform’un yeni CEO’su Troels Philip Jensen

Global teknoloji şirketi Adform’un yeni CEO’su Troels Philip Jensen 1 Nisan itibariyla görevine başladı. Jensen, Adform’dan önce 1.000’den fazla çalışanı bulunan İsveçli yazılım devi Itriviti AB’de COO olarak görev yapıyordu.

Jensen, Adform Kurucu Ortağı ve CEO’su Gustav Mellentin’den görevi devraldı. Troels Jensen, yeni CEO olarak Adform’un 26 ülkedeki 29 ofisindeki çalışanlara liderlik edecek.

Adform CEO’su Troels Philips Jensen, “Adform’un CEO’su olarak göreve başlamayı dört gözle bekliyordum. İlk haftalardaki görevim, yeni iş arkadaşlarımı, şirketi ve müşterilerimizi tanımak olacak. Heyecan verici bir küresel stratejimiz var ve Adform’un son derece yetenekli çalışanlarının desteğiyle bu stratejiyi beraber hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Son 25 yıldır kurumsal platformlarla çalışan Jensen, tepe yönetici düzeyinde büyük bir uluslararası deneyime sahip. Itviti AB’de 2013 yılından beri görev yapan Jensen, COO olarak kurumdan ayrıldı. Bundan önceki 17 sene ise Danimarka’nın başarılı BT şirketi SimCorp’ta görev yapıyordu.

Troels Philip Jensen kimdir?

  • 2020: Adform CEO’su olarak göreve başladı
  • 2013-2020: Itiviti AB’de COO olarak görev yaptı
  • 2000-2013: SimCorp Batı Avrupa Genel Müdürü
  • Boyum IT yönetim kurulu üyesi
  • Kopenhag İşletme Okulu, Uluslararası İşletme Yönetimi yüksek lisans mezunu
  • Evli ve üç çocuk babası
  • Hobileri: Troels, dağ bisikleti tutkunudur ve kısa süre önce Sahra Çölü’nde 350 km bisiklet sürmüştür

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir