AirTies, deneyimlerini girişimcilerle paylaştı

AirTies,Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası’nın düzenlediği yeni iş geliştirme programına katılan, Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi doktora öğrencileri ve öğretim görevlilerine inovasyona dayalı ürün geliştirme deneyimlerini aktardı.

Gelişmiş kablosuz çözüm teknolojilerinin önde gelen firması AirTies, Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası tarafından düzenlenen yeni iş geliştirme programına katılan Suudi Arabistan, Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi girişimcilerini ağırladı. İş fikirleri yatırım almış ve bu iş fikirlerini ticarileştirmek üzere çalışmaya başlayan doktora öğrencileri ve öğretim görevlilerinden oluşan grup, Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası iş geliştirme programı kapsamında bölgesel en iyi uygulama örneği olarak AirTiesAr-Ge Merkezi’ni ziyaret etti.

AirTies Genel Müdürü Phillipe Alcaras, İnsan Kaynakları’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Yoğurtçugil ve Ar-Ge Genel Müdür Yardımcısı Müjdat Pakkan ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, girişimciler ile yeni girişim şirketinin kurulum ve büyüme süreçleri ile ilgili deneyimler paylaşıldı. AirTies’ın kuruluş sürecinde izlenen yol ve büyümenin ana motoru olan Ar-Ge sürecinin yönetimi ile ilgili bilgiler verildi. Girişimciler, AirTies’ın 10 yıl içerisinde ‘yeni girişim’ şirketinden, teknoloji alanında bir dünya oyuncusu haline gelişinin de hikayesini dinlediler.

Özellikle AirTies’ın inovasyona dayalı ürün geliştirme konusundaki uzmanlığından faydalanmak isteyen girişimciler, Ar-Ge merkezine yaptıkları ziyarette AirTies mühendislerinin deneyimlerini dinleme fırsatı buldular. Ayrıca kablosuz teknoloji alanında dünyadaki yeni trendler ve AirTies’ın konuyla ilgili gelecek öngörüleri ile ilgili merak ettikleri soruların yanıtlarını aldılar.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir