Akıllı telefon sayısı 2018’de 3.3 milyara çıkacak

Akıllı telefon pazarındaki büyüme hız kesmiyor. Yapılan bir araştırmaya göre, dünya akıllı telefon patlamasının eşiğinde bulunuyor. Telekom altyapı sağlayıcısı Ericsson’un yaptığı bir araştırmaya göre 2018 yılı sonunda kullanımdaki akıllı telefonların sayısının üçe katlanarak 3 milyar 300 milyona ulaşması bekleniyor.

Araştırmaya göre 2018 yılı sonunda Batı Avrupa ve Kuzey Amerika’daki  mobil telefonlarının yerini akıllı cep telefonları alacak. Afrika, Asya ve Orta Doğu’da ise her üç mobil telefondan birinin yerine akıllı telefon kullanılacak.

2012 yılı sonunda toplam mobil hat sayısının 6 milyar 600 milyona ulaşacağı, bu rakamın altı yıl içinde de 9 milyar 300 milyona erişeceği tahmin ediliyor. Deutsche Welle’nin haberine göre, birçok kullanıcının birden fazla cihazı olduğu için gerçek kullanıcı sayısının 4 milyar 300 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir