Almanya’da hükümet sitelerine saldırı

Bilgisayar korsanları, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve hükümetin internet sitelerine siber saldırı düzenledi. Saldırı, sitelerin bir süre kapanmasına yol açtı.

Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Federal Hükümetin Basın Dairesi tarafından yönetilen bundeskanzlerin.de, bundesregierung.de, bundestag.de ve cvd.bundesregierung.de adlı dört sitenin bu sabah saat 10.00’dan itibaren kısmen devre dışı kaldığını açıkladı.

Saldırıyı Ukraynalı CyberBerkut adlı bilgisayar korsanları üstlendi. Korsanlar, saldırılarına gerekçe olarak Almanya’nın Ukrayna hükümetine verdiği desteği gösterdi. Rusya yanlısı ayrılıkçıların tarafında yer aldıkları belirtilen korsanlar Almanya’dan desteğini çekmesini istiyor.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, siber saldırı Ukrayna Başbakanı Arseni Yazenyuk’un Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’u ziyareti sırasında gerçekleştirildi. Saldırı nedeniyle Federal Enformasyon Güvenliği Dairesi de devreye girdi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir