Amazon Lojistik koronavirüs

Amazon’un 14 deposundan 10’unda koronavirüs çıktı

Alışveriş portalı Amazon’un ABD’de bulunan 14 dev ikmal deposundan 10’unda, koronavirüs (Covid 19) vakası görüldü.

Son vaka şirketin Kaliforniya’daki deposunda tespit edildi. Adının açıklanmasını istemeyen bir personel, çalışmayı reddettiğini ve eve döndüğünü söyledi.

NBC’ye konuşan kadın çalışan, “Kimse işe gelene kadar bu gelişmeden haberdar değildi.” ifadelerini kullandı.

Adı açıklanmayan diğer iki işçi ise evlerine gitmelerine izin verildiğini ancak çalışmadıkları için o günün parasını alamayacaklarını, mesai yapmayı reddedenlerin işten atılmayacağını öğrendiklerini kaydetti.

Resmi rakamlara göre Moreno Vadisi deposunda 1000 ila 5000 işçi görev yapıyor. Los Angeles merkezli Economic Roundtable’ın verilerine Amazon ABD’nin en büyük depo ve ikmal nktalarına sahip ve toplamda 18 bin çalışanı bulunuyor.

Dev şirket salgının ülkedeki en büyük merkezi haline gelen New York eyaletinde bulunan Queens bölgesi ve Teksas Kentucky’deki depolarında koronavirüse rastlanılması sebebiyle bu iki dev işletmeyi kapatma kararı almıştı.

Euronews’in haberine göre, birçok sağlık uzmanı, koronavirüsün en uzun süre kalabildiği maddenin Amazon.com gibi şirketlerin paketleme işinde kullandığı karton kutular olduğunu söylüyor.

Amazon, dünya genelinde 1.3 milyar insana uygulanan karantina ve sokağa çıkma yasağı sonrası satışlarını artırmış ve eleman açığı sebebiyle 100 bin personel daha alacağını duyurmuştu.

Perakende devi Walmart da yine talep artışı sebebiyle 150 bin kişiyi daha istihdam edeceğini açıklamıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir