AMD, rekor kâr açıkladı

Mikro işlemci üreticisi AMD, 2013’ün dördüncü çeyreğinde 1,59 milyar USD ciro elde ederken, işletme kazancı 135 milyon USD, net kâr 89 milyon USD ve hisse başına kazanç 0,12 USD oldu. Şirketin GAAP dışı işletme kazancı 91 milyon USD, GAAP dışı net kârı 45 milyon USD ve hisse başına kazancı ise 0,06 USD olarak gerçekleşti.

28 Aralık 2013’te sona eren mali yıl itibariyle AMD’nin cirosu 5,3 milyar USD, işletme kazancı 103 milyon USD, net zararı ise 83 milyon USD veya hisse başına 0,11 USD kayıp olarak yansıdı.

“Stratejik dönüşüm planımızın kararlı uygulaması, dördüncü çeyrekte ciroda ve kârlılıkta önemli artışlar sağladı” diyen AMD CEO’su Rory Read, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yarı özelleştirilmiş yongada sistem (SoC) seçeneklerimizin ve lider grafik ürünlerimizin güçlenmeye devam etmesi sayesinde önceki yılın aynı dönemine göre ciroda %38 artış elde ettik. 2014’teki odağımız, rakiplerimizden farklılık gösteren fikirlerimizi hedeflediğimiz yeni pazarlarda ve temel faaliyetlerimizde başarı kazanmak yönünde kullanarak, tüm yıl için ciro artışı ve kârlılık elde etmek olacak.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir