Anlık trafik bilgisi CepTrafik Pro’da

Türkiye’nin harita üzerinden tüm trafik bilgilerine, kaza, yoğunluk, yol çalışması gibi trafik verilerine artık akıllı telefonlardan ya da tabletlerden ulaşılıyor. Infotech tarafından geliştirilen CepTrafik Pro’da hiçbir uygulamada yer almayan tüm Türkiye’ye ait detaylar ve doğru trafik bilgileri bulunuyor.

CepTrafik Pro’nun her dakika güncellenmesi sayesinde, kullanıcılar, yol üzerindeki trafik bilgilerine, yoğunluk, yol çalışması, kaza gibi olayların gecikme ve akış hızı verilerine anında ulaşıp daha ne kadar trafikte kalacaklarını anlayabiliyor.

Kullanıcılar, CepTrafik Pro ile şehirlerarası yollarda da aynı şekilde trafik bilgilerine ulaşabiliyor. Benzeri hiçbir uygulamada olmayan detaylarla tüm şehir merkezlerindeki, ayrıntılı ve özet trafik bilgilerine ulaşıp 50 metrelik detaylar ve ara yollar da dahil trafik yoğunluğunu anlık olarak görebiliyorlar.

Seyahat güzergahlarını seçerek ulaşım süresini öğrenebiliyor, seçilen güzergahtaki yol durumu, ulaşım süresi ile anlık güncellemeleri alıp anlık hız ve yola ait hız limiti bilgilerini istenen yol için öğrenebiliyorlar.

“Trafik sadece İstanbulluların değil tüm büyük şehirlerin en önemli sorunu” diyen Infotech CEO’su Ali Ufuk Peker, CepTrafik Pro için “Kullanıcıların trafik bilgilerine kolayca ulaşmasını amaçladık. Birçok navigasyon sistemlerinde ve mobil serviste kullandığımız bu bilgiyi, oldukça kolay kullanımlı bir şekilde kullanıcıya ulaştırıyoruz. Halihazırda trafik bilgisi veren yabancı yazılımlar İstanbul dışındaki büyükşehirlerde çok kısıtlı bir bilgi sunabiliyorlardı. CepTrafik Pro kullanıcıları ise hem en geniş kapsamlı hem de en detaylı trafik bilgisine ulaşacaklar.” diyor.

Infotech ayrıca üç büyük şehir için ücretsiz, CepTrafik İstanbul Lite, CepTrafik Ankara Lite ve CepTrafik İzmir Lite uygulamalarını da kullanıcılarına sunuyor.

CepTrafik Pro uygulaması, iPad  iOS versiyonu 5.0 ve üstü iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5,  3. 4. ve 5. Generation iPod Touch’larda kullanılabiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir