Arçelik AŞ’den üniversite öğrencilerinin projelerine destek

Üniversite öğrencileriyle yakın temasta bulunan Arçelik AŞ, endüstriyel tasarım alanında ortak çalışmalar yürüttüğü üniversitelerden 21 genç tasarımcıyı Milano’daki EuroCucina Fuarında ağırladı.

Şirket açıklamasına göre, Arçelik AŞ, ortak çalışmalar yaptığı üniversitelerin öğrencileriyle farklı projelerde bir araya geliyor. Öğrencilere her zaman destek olan Arçelik AŞ, son olarak Grundig’in yeni ankastre ürünlerini sergilediği Milano’daki EuroCucina Fuarına Türkiye’den ve Almanya’dan endüstriyel ürün tasarımı bölümlerinde eğitimine devam eden 19 Türk, 2 Alman genç tasarımcıyı davet etti.

Bitirme tezi, dönem projeleri gibi farklı alanlarda Arçelik AŞ tasarım ekibi ile ortak çalışmalar yürüten genç tasarımcılar, fuarda Grundig standında Politecnico di Milano Üniversitesi’nden Prof. Francesco Zurlo’nun paylaştığı tasarım trendleri ve İtalyan tasarımının geçmişten günümüze evrimini anlatan kapsamlı sunumu izledi.

Sunum sonrasında Politecnico di Milano Üniversitesi’nden gelen tasarım öğrencilerinin eşliğinde Salone del Mobile’de, hem genel olarak mobilya ile ilgili, hem de mutfak ile ilgili farklı sergi alanlarını gezme fırsatı bulan öğrenciler, üzerinde çalıştıkları projeler için birebir gözlem yapma şansı yakaladılar. Arçelik AŞ, bu tür etkinliklerin ileride de devam etmesini hedefliyor.

Her alanda yenilikçiliği odağına alan ve güncel trendleri yakından takip eden Arçelik AŞ endüstriyel tasarım alanında çalışmaları olan dünya çapında pek çok saygın üniversite ve kurum ile iş birlikleri ve ortak çalışmalar yürütüyor.

Bu iş birlikleri sayesinde Arçelik AŞ akademik platformlardaki kaynaklardan faydalanıyor ve bu kurumlarda eğitimlerine devam eden genç tasarımcıların kişisel gelişimlerine de katkıda bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir