Ashton Kutcher yeni Steve Jobs arıyor

Steve Jobs’ı beyaz perdede canlandıran Hollywood yıldızı Ashton Kutcher, aynı zamanda bir teknoloji yatırımcısı. Oyuncu, yeni yatırımı için Steve Jobs gibi efsane ürünler yaratacak birini arıyor.

CNBC’ye konuşan Kutcher, hem Apple’ın kurucusunu canlandırmak hem de 100 milyon dolarlık teknoloji portföyü konusunda açıklamalar yaptı.

Kutcher, “Tüketicinin sorunlarını çözecek yazılımlar geliştiren gençlere yatırım yapıyorum. Evinin garajında birkaç arkadaşı, köpeği ve harika bir fikri olan gençler geleceğin Steve Jobs’ları olma potansiyeli taşıyor. Bu gençlerde sadece fikir değil, aynı zamanda bu fikri hayata geçirme isteği, hayır cevabını alsa da vazgeçmeyecek bir kararlılık da arıyorum. Aktörlük kadar teknoloji yatırımcılığına da tutkuyla bağlıyım. Steve Jobs gibi hem teknoloji, hem yaratıcılık ve sanatçılık tarafı olan insanların peşindeyim” dedi.

Gelecek Cuma ABD’de vizyona girecek “Jobs” adlı filmde Apple’ın kurucusu Steve Jobs rolünü üstlenen Kutcher, teknoloji duayenine olan duygusal bağını ve Apple’ın geleceğine dair öngörüsünü de paylaştı:

“Steve Jobs dahi olmasının yanısıra teknoloji ürünlerini tasarımla buluşturarak kişiselleştiren bir liderdi. Herkes onun gibi olmak ister. Steve Jobs’ı insan olarak seviyorum ve hayatını kaybettiğinde gerçekten çok üzüldüm. Bu rol bana önerildiğinde de hem değer verdiğim bu insanı onurlandıracak şekilde oynayabilmek istedim, hem de korktum. Yenilikçi ve tüketiciyle empati kurabilen bu dahi, önceliği hissedara vermese de belki de en çok yatırımcısını sevindirdi. Bu bana hep ilginç geldi. Apple şu anda risk iştahının yüksek olmadığı bir noktada ve gerçek rekabetle karşı karşıya. Ama kimbilir kapalı kapılar ardında hayatımızı değiştirecek yeni bir ürün geliştiriyor da olabilir.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir