AssisTT, 465 kişiye istihdam sağlayacak

Türk Telekom Grubu şirketi AssisTT, gelecek 1 ay içinde 465 kişiye yeni iş imkanı sağlayacak. AssisTT’ten yapılan açıklamaya göre, şirket, Türkiye genelindeki çağrı merkezlerine yeni alım yaparak istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. AssisTT, önümüzdeki 1 ay içerisinde Burdur, Erzincan, Ordu, Giresun, Karaman, Kırıkkale ve Rize’de toplamda 465 kişilik personel alımı yapacak.

İŞKUR iş birliği ile başlayacak işe alım sürecinde Giresun’da 100, Ordu’da 100, Erzincan’da 95, Rize’de 50, Burdur’da 50, Kırıkkale’de 50 ve Karaman’da 20 genç AssisTT bünyesinde görev yapmaya başlayacak. Adaylar, başvurularını AssisTT kariyer portalı olan “www.assisttkariyerim.com” internet adresinden veya ilgili ildeki İŞKUR merkezinden yapabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AssisTT İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Banu Saraçlar, AssisTT’in 21 ildeki toplam 24 çağrı merkeziyle Anadolu’da sağladığı istihdam gücünü her geçen gün artırdığını belirtti.

AssisTT’in, son 2 yılda 9 yeni çağrı merkezi açarak 5 bin 500’e yakın yeni personeli işe aldığını hatırlatan Saraçlar, şunları kaydetti:

“Şirket olarak özellikle Anadolu’da kalkınmada öncelikli yerlere özel önem veriyoruz. Yaptığımız bu yatırımlarla Türkiye nüfusunun geniş kesimini oluşturan kadın ve gençlerimizin istihdamına katkıda bulunduğumuz için ayrıca mutluyuz. AssisTT olarak büyüyen yapımızda iş deneyimi ile birlikte eğitim ve gelişim fırsatları da sunarak çalışanlarımızı geleceğe taşıyacağız. Anadolu’ya istihdam için yatırımlarımız devam edecek.”

Saraçlar, AssisTT’in yaklaşık 10 bin çalışanı olduğu bilgisini paylaştı.

AssiTT olarak yalnızca büyük çapta işe alım yapmakla kalmadıklarını, çalışanların mutluluğunu ve kariyerlerinde ilerlemesi için de gereken altyapıyı hazırladıklarını dile getiren Saraçlar, “Çalışanlarımızın yükselmesine imkan veren iş modelleri oluşturmayı öncelikli işlerimiz arasında görüyoruz. AssisTT içinde yalnızca geçen yıl çalışanlar arasından 167 kişi yönetimsel-idari görevlere terfi etti. Bu da bizi sektörde ayrıştıran güçlü özelliklerimizden biri olarak ön plana çıkartıyor” ifadelerini kullandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir