ASUS’tan oyunculara özel bilgisayar

Tam donanımlı bu canavar, sıra dışı performansı, Turbo Gear ile tek tuşla hız aşırtması, olağanüstü grafikleri ve etkileyici ses özellikleri ile oyuncular için biçilmiş kaftan.

ASUS, Turbo Gear fonksiyonu ile sadece tek bir tuşa basarak 4,2 GHz maksimum hıza çıkarabildiğiniz 4 çekirdekli Intel Core i7 3770K işlemcisine sahip oyun bilgisayarı ROG TYTAN CG8480’i tanıttı. Dört monitör desteği sunan NVIDIA GeForce GTX 680 2GB GDDR5 ekran kartıyla gelen cihaz, sabit disklerden daha yüksek hızda veri erişimi sağlayan 128GB SATA3 SSD’ye de sahip. ASUS Xonar DX ses kartı ile zirveye ulaşan ses kalitesi, tümleşik ses çözümlerinden 35 kata kadar daha net bir hale gelerek, oyunculara rakipleri karşısında bir ses avantajı da sağlıyor. Özel tasarım kasanın ön kısmında maviden kırmızıya değişen renklerdeki ışık ile tek tuşla değiştirebildiğiniz hız aşırtma modlarından hangisini kullandığını görebiliyorsunuz.

Anında 4 çekirdek CPU hız aşırtma ve DEFCON gösterge

Sadece tek bir tuşa basarak kullanılabilen Turbo Gear hız aşırtmayla kullanıcılar yeniden başlatmaya ihtiyaç duymadan CG8480’deki Intel Core i7-3770K işlemcinin gücünü artırarak oyunlarda rakiplerine üstünlük sağlayabiliyor. CG8480, 4 çekirdekli Intel Core i7 3770K’ya üç farklı modda anında hız aşırtıyor; DEFCON gösterge ve alt ızgara aydınlatma, mavi ve kırmızı LED ışıklarla sistemin hazır oluşunu gösteriyor.

  • Başlatma modu: ROG logosu + 3.8GHz’e hız aşırtılmış CPU ile mavi alt ızgara ışığı
  • Turbo Gear modu: ROG logosu + 4.0GHz’e hız aşırtılmış CPU ile kırmızı alt ızgara ışığı
  • Turbo Gear ekstrem modu: ROG logosu + 4.2GHz’e hız aşırtılmış CPU ile kırmızı alt ızgara ışığı

En hızlı tepkiyi, en güçlü grafikler ve en üstün ses kalitesiyle verin

NVIDIA GeForce GTX 680 ekran kartıyla yüksek grafik detaylarında akıcı oyun oynama imkanı tanıyan yüksek seviye oyun grafikleri deneyimi sağlanıyor. Dört monitöre kadar destekleme gücünün yanı sıra NVIDIA 3D Vision Surround ile 3D görüntülerle oyun oynama seçeneği de var. Dolby Home Theater teknolojisiyle çalışan ASUS Xonar DX ses kartı ise, tümleşik ses çözümlerinden 35 kat daha net ses kalitesi (116dB SNR) sağlayarak oyunculara rakipleri karşısında işitsel alanda da avantaj yaratıyor. Buna ek olarak, 128 GB SATA 3 SSD’nin hemen fark edilen hızı sabit disklerden iki kat daha hızlı veri erişimine imkan tanıyarak, en ileri seviye oyunları çalıştırırken bile oyuncuların hızlı tepki göstermesini sağlıyor. Bunlar, tüm sıkı oyuncular için olmazsa olmaz özellikler.

İlginizi çekebilir:  Papara’nın espor turnuvası Kupa Papara, mart ayında devam ediyor

Mutlak istikrar için ROG kalitesi

ROG, oyuncular için sağlam performans sağlamaya adandı. Titiz ön-testler için saatler harcandı ve ana bileşenler, sıkı seçim süreçlerinden geçirildi. Akıllı kasa, soğuk havanın ön ızgaradan doğrudan sistemin içine gireceği ve sıcak havanın dışarı çıkacağı şekilde tasarlandı. Kasa boyunca girift biçimde tasarlanmış ekstra havalandırma delikleri, entegre sıvı soğutma sistemli CPU ile birlikte etkin ve sessiz bir ısı tahliyesi sağlarken, geniş kapsamlı soğutmaya yardım ediyor. Akıllı termal tasarım, entegre sıvı soğutma ve sıkı ön-testlerle geçen saatler sayesinde CG8480 oyunseverler için mükemmel bir masaüstü oyun bilgisayarı olma özelliğine sahip.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir