Audi, ilk elektrikli SUV’unu Brüksel’de üretecek

Audi, ilk elektrikli SUV’unu Brüksel’de üretme kararı aldı. Şirket, tamamen elektrikli ilk SUV modeli olan “E-Tron Quattro”yu Brüksel fabrikasında üreteceğini duyurdu. Aracın üretimine, Brüksel fabrikasında gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından 2018 yılında başlanacak.

Elektrikli SUV’un Audi Q5 ile Q7 modellerinin arasında bir boyutta olacağı, tam dolu batarya ile 500 kilometre yol kat edebileceği kaydedildi.

Brüksel’deki Audi fabrikasında elektrikli modelde kullanılacak bataryaların da üretimi gerçekleştirilecek.

Araç gücünü 3 adet elektrikli motordan alacak. Bu motorların iki tanesi aracın arka aksında biri de ön aksında bulunacak. Trafik ve düşük hızlarda SUV’daki tek elektrik motoru devrede olacak. Yüksek süratlerde ise diğer iki elektrikli motor araca ilave güç sağlayacak.

Elektrikli SUV’nin 0’dan 100 kilometreye 4,6 saniyede çıkması, maksimum hızının saatte 200 kilometrenin üzerinde olması bekleniyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir