Avea NBA Basketbol Kampı, 5 ilde birden

NBA’in Türkiye Resmi Ortağı olarak Türkiye’de basketbolu yaygınlaştırmak ve yeteneği olan çocuklara gerekli altyapıyı sunmak amacıyla Ocak ayında Avea NBA Basketbol Kampı projesini hayata geçiren Avea, kampın yoğun ilgi görmesi üzerine projenin kapsamını genişletti.

Alınan bu karar ile Avea NBA Basketbol Kampı, 10-11 Mayıs’ta Mersin, 17-18 Mayıs’ta İzmir, 24-25 Mayıs’ta Ankara, 31 Mayıs-1 Haziran’da Bursa ve 7-8 Haziran’da İstanbul olmak üzere toplam 5 ilde düzenlenecek. Bu yıl içinde kamplarda eğitim görecek toplam çocuk sayısı ise 350’ye çıkacak.

Avea, spor alanındaki sosyal sorumluluk projelerini genişleterek, her geçen gün daha çok gencin hayallerine ulaşmasına yardımcı oluyor. FCBEscola Camp Avea ile futbolda edindiği tecrübe ve başarının ardından NBA işbirliğiyle Avea NBA Basketbol Kamp projesini hayata geçirdiklerini dile getiren Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, sürdürülebilir spor projelerinin kapsamını 2014’te daha da genişleterek daha fazla çocuğa ulaşmayı amaçladıklarını ifade etti. Ertürk, en büyük 2 dünya markası ile hayata geçirilen bu 2 projenin de sürdürülebilir bir gelecek icin altyapıya dönük olduğunu vurguladı.

2014’te 350 çocuk NBA hayallerine bir adım daha yaklaşacak

NBA ile gerçekleştirdikleri işbirliğinde çok iyi bir uyum yakaladıklarını ve bu projelerin hayata geçtiği diğer ülkeler arasında Türkiye’nin örnek olarak gösterildiğine dikkat çeken Dehşan Ertürk, kampa ve kampın çocuklara sağlayacağı faydalara da şöyle değindi: “Avea olarak kurulduğumuz günden bu yana, Türkiye’de daha başarılı bir toplum tabanı oluşması için sporun gelişimini desteklemek amacıyla özellikle futbol ve basketbolda pek çok vizyoner projeyi hayata geçirdik. NBA ile 1,5 yıl önce başlayan işbirliğimizde ise çok iyi bir uyum yakaladık. Avea’nın duygusal vaadi NBA’in marka değerleri ile çok örtüşüyor. Çok çalışma, takım oyunu, kazanma hırsı, mücadele ve işine tutkuyla bağlanma değerlerini başarıyla hayata geçirmiş bir ortakla işbirliği içinde olmak bizim için çok heyecan verici. Avea NBA Basketbol kampları da bu doğrultuda 3’er günlük bir basketbol kampı olmanın ötesine geçiyor ve gençlere hayal ve hedeflerine ulaşmaları için gereken özverili çalışma ve disiplinin boyutunu gösteren bir program haline geliyor. Kampımız, çocuklarımızın, dünyanın takip etiği NBA oyuncularının kültür ve birikiminden yararlanmalarına yardımcı olarak; hayatlarına yön verecek gücün kendilerinde olduğunu görmelerini sağlayacak.”

Avea NBA Basketbol Kampı ilk dönemi 100 çocukla gerçekleştirildi

Avea NBA Basketbol Kampı’nın ilki 50’şer öğrencinin katılımıyla, 3’er günlük 2 kamp dönemi şeklinde gerçekleştirildi. İlk 50 öğrenci 25-27 Ocak, diğer 50 öğrenci ise 28-30 Ocak tarihlerinde, Kadıköy Muratpaşa İlkokulu’nda düzenlenen kamplarda eğitimlerini aldılar. Kampın koçluğunu ise NBA’in değerli hocaları arasında yer alan Neal Meyer üstlendi. İlk kamp döneminin özel konuğu olarak Türkiye’ye gelen dünya basketbolunun efsanevi defans oyuncusu Gray Payton da kampta öğrencilerle bir araya geldi ve onlara NBA deneyimlerini aktardı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir