Baba Bush’un e-postaları çalındı

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ‘hacker’ın eski ABD Başkanı George H. W. Bush ve ailesinin e-postalarını ve fotoğraflarını çaldığı bildirildi. 88 yaşındaki eski Cumhuriyetçi siyasetçinin bronşit nedeniyle hastanede bulunduğu sırada çekilen bir fotoğrafı internet üzerinden yayınlandı.

Çalınan e-postalar arasında Bush ailesinin bazı üyelerinin adresleri ve kişisel bilgilerinin de yer aldığı belirtiliyor. Baba Bush’un sözcüsü Jim McGrath konuyla ilgili soruşturma açıldığını ve yorum yapamayacaklarını söyledi.

Smoking Gun haber sitesinin haberine göre hacker, Bush ailesinin birçok üyesinin e-posta adresini ‘hack’ledi. ‘Hack’lenen e-postalar arasında eski başkanın sağlığı ile ilgili bilgiler ve Başkan Barack Obama tarafından gönderilen kişisel bir not bulunuyıor.

Baba Bush, yedi haftadır bronşit tedavisi nedeniyle kaldırıldığı hastaneden 14 Ocak tarihinde taburcu edildi. ‘Hack’lenen fotoğraflar arasında eski Başkan George W Bush’un fotoğrafları da yer alıyor.

Hackerın kullandığı takma ad “Guccifer.” Haberi yayınlayan siteye göre hacker, elinde eski Başkan’a ait bir kısmı hastanede bulunduğu döneme ait ilginç e-postalar olduğunu söyledi.

Cumhuriyetçi George H. W. Bush, 1989-1993 yılları arasında 41. ABD Başkanı olarak görev yaptı. Bill Clinton’ın seçimleri kazanmasıyla ise başkanlık görevi sona erdi.

CIA Başkanı ve Çin Büyükelçisi olarak görev yapan Bush, başkan olmadan önce Ronald Reagan döneminde 1981-1989 yılları arasında başkan yardımcılığı yapmıştı. BBC’nin haberine göre, oğlu George W. Bush ise 2001-2009 yılları arasında 43. ABD Başkanı olarak görev yaptı.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  FinFisher casus yazılımı yeteneklerini daha da geliştiriyor

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir