Beko plc, İngiltere’de ‘En İyi Türk Yatırımcı’ seçildi

Business Network Derneği tarafından İngiltere’nin başkenti Londra’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘En Başarılı Türkler’ ödül töreninde Beko plc, ‘En iyi Türk Yatırımcı’ seçildi.

İngiltere ile Türkiye arasındaki ekonomik ve sosyal gelişmeyi teşvik eden Business Network Derneği tarafından İngiltere’de her yıl gerçekleştirilen ve başarı, yenilik ve etik değerleri ödüllendiren ‘En Başarılı Türk Ödülleri Töreni’ Central Hall’da düzenlendi. Arçelik A.Ş.’nin İngiltere’de faaliyet gösteren şirketi Beko plc, İngiltere’ye yatırım yapan ‘En İyi Türk Yatırımcı’ seçildi.

Aralarında Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, Başkonsolos Ahmet Demirok, Liberal Demokrat Parti Başkan Yardımcısı Simon Hughes, Business Network Danışma Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü’nün de bulunduğu ve 800 davetlinin katıldığı törende Beko plc Genel Müdürü Ragıp Balcıoğlu, Grup adına ödülünü Simon Hughes’dan aldı.

Beko plc’nin İngiltere pazarındaki başarısı ve aldığı ödül ile ilgili açıklama yapan Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu “Beko, İngiltere’de aldığı ‘En İyi Türk Yatırımcı’ ödülüyle uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi. Beko markası İngiltere’de gücüne güç katmaya devam etmektedir. Beko’nun İngiliz tüketiciler tarafından kabul görmesinden ve bunun sonucunda lider beyaz eşya markalarından biri olmasından büyük gurur duyuyoruz. Halihazırda İngiltere’de; soğutucu, dondurucu ve solo fırın kategorilerinde pazar lideriyiz. Yenilikçilik, kalite ve dağıtım alanlarında aldığımız ödüllerden son derece gururluyuz” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir