Bimsa, ATM’nin mucidi Diebold’la el sıkıştı

Sabancı Holding’in bilgi ve iletişim alanında faaliyet gösteren, sistem entegratörü şirketi Bimsa Uluslararasi İş Bilgi ve Yönetim Sistemleri A.Ş., Diebold Inc. ile ATM makineleri alma ve görüntüleme hizmetinden yararlanma anlaşması imzaladı. Anlaşma uyarınca Diebold Bimsa’ya; gelişmiş para yatırma teknolojisine sahip ve fatura ödemelerinin yapılabileceği Opteva Flex PerformanceSM Serisi ATM makinelerini ve işletim sistemi Agilis yazılımını temin edecek.

Müşteriler, Türkiye’de bir ilk olacak gelişmiş fatura ödeme özelliğiyle, üzerinde bulunan barkodu girerek faturalarını ATM’lerden yatırabilecek. Vatandaşlık veya müşteri numarasını girerek ise borç durumunu öğrenebilecek. Küçük ve orta ölçekli ATM ağlarının görüntülenmesi için Diebold Opteview Resolve D görüntüleme hizmetlerini uygulayacak Bimsa, böylece ATM arızalarını daha kısa sürede giderip işletme maliyetini düşürecek.

Bimsa Kurumsal Çözümler ve Satış Direktörü Murat Atıcı, anlaşmayla ilgili olarak, “Bimsa müşterilerine her zaman doğru ve kaliteli hizmeti sunuyor. Diebold’un çığır açan fatura ödeme sistemiyle, müşterilerimizin talebi doğrultusunda daha etkin hizmet sunacağız. Türkiye için bir ilk olan bu teknolojiye sahip olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Diebold EMEA Başkan Yardımcısı ve İdari Direktörü Dave Wetzel ise “Bu projeyle birlikte, para çekmenin yanı sıra faturaların da ödenebileceği ATM’lerimizle, her ölçekten müşteriye düşük maliyetli hizmet verilebileceğini kanıtlayacağız ve bölgedeki rekabetçi konumumuzu güçlendireceğiz.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir