BlackBerry Enterprise Service 10’u duyurdu

Research In Motion (RIM), kurumlar için geliştirdiği yeni mobil cihaz yönetim çözümü BlackBerry Enterprise Service 10’u duyurdu. BlackBerry Enterprise Service 10, cihaz yönetimi ve sektör lideri güvenlik özellikleri ile BlackBerry akıllı telefonları, BlackBerry PlayBook tabletleri ve BlackBerry 10 modellerinde geçerli uygulama yönetimini harmanlayan yeni bir çözüm olarak öne çıkıyor ve RIM’in mobil cihaz yönetim anlayışını yeniden tanımlıyor. Yeni çözüm aynı zamanda Android ve iOS tabanlı cihazlar için de tek bir konsol üzerinden yönetim sağlıyor.

BlackBerry Enterprise Service 10, RIM’in bu alandaki 10 yılı aşkın deneyimine ve kurumlar tarafından en çok tercih edilen mobil cihaz yönetim çözümüne dayanıyor. BlackBerry Enterprise Service 10, mobil cihaz yönetimi, uygulama yönetimi ile güvenli mobil bağlantı imkanı sunmanın yanı sıra kurumlar için aynı zamanda hesaplı ve güvenilir bir yönetim çözümü.

“BlackBerry Enterprise Service 10, şirket çalışanlarının müşterilerine hizmet ederken daha donanımlı ve verimli olmasını sağlarken kurumdaki iş ve IT yöneticilerine de BlackBerry’de alışkın oldukları kurumsal data yönetimi ve güvenlik garantisini sağlıyor.” şeklinde konuşan RIM Kurumsal Yazılımlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Devenyi, “BlackBerry Enterprise Service 10, kurumsal müşterilerimizin işlerini daha da ileriye götürebilmeleri için kolaylık sağlıyor.” diyerek devam etti.

Esnek bir kurumsal cihaz yönetim çözümü

BlackBerry Enterprise Service 10, kurumların mobil cihazlarını yönetebilmeleri için son derece ölçülebilir ve esnek bir yönetim çözümü sunuyor. Yazılım, BlackBerry ve diğer platformlar için hem kurumsal hem de kişisel verileri destekleyerek (KCG-Kendi Cihazını Getir/ Bring Your Own Device) mobil cihaz ve uygulama yönetimi sağlıyor ayrıca kurumsal verilere güvenli erişim sunuyor.

BlackBerry Enterprise Service 10, cihazları ve kullanıcıları yönetmek için sezgisel, birleşik ve web tabanlı bir yönetim konsolu içeriyor. Yazılım bunun yanı sıra, BlackBerry cihazlarındaki kurumsal ve kişisel veriler ile uygulamaları titizlikle birbirinden ayırarak güvenle saklayan BlackBerry Balance teknolojisini de destekliyor. BlackBerry Enterprise Service 10, BlackBerry 10 cihazlarına yönelik olarak, kurumların alışkın olduğu ve güvendiği BlackBerry Enterprise Server güvenlik modeli üzerine inşa edildi.

BlackBerry 10 cihazları için geliştirilen BlackBerry Eneterprise Service 10’un öne çıkan özellikleri:

•       BlackBerry Balance teknolojisi üzerinden, BlackBerry 10 cihazlarında kişisel ve kurumsal uygulama ile verileri birbirinden ayırır ve güvenle saklar.

•       Kurumsal mail ve içeriklerin yanı sıra “güvenlik duvarı” arkasındaki kişisel uygulama ve verilere zahmetsiz ve güvenilir bir şekilde erişim sağlar.

•       Kurumsal uygulamalar için geliştirilen uygulama mağazası BlackBerry World for Work (İş için BlackBerry World) şirketlerin çalışanlarına yönelik uygulamaları rahatça yönetmesini sağlıyor. Şirket yöneticileri, kuruma özel zorunlu uygulamaları hem kurumsal cihazlara hem de çalışanların kendi cihazlarına yükleyebilir ve tavsiye edilen kurumsal uygulamaları yayınlayabilir.

•       Active Directory entegrasyonu ile kurumlardaki hiyerarşik sisteme paralel olarak kurumsal verilerin güvenli ve zahmetsizce yönetilmesi, belirli yetkiler ile yönetimsel rollerin tanımlanması, email, SCEP, Wi-Fi, VPN ve proxy sunucuları için merkezden kontrol edilen profillerin atanması ve çalışanlara sezgisel olarak faaliyet gösteren “self servis” cihazların temin edilmesini de içeren zengin bir yönetim çözümü.

“BlackBerry Enterprise Service 10, BlackBerry’nin mevcut kurumsal müşterilerine önemli teknolojik, bütçesel ve operasyonel fırsatlar sunuyor.” şeklinde konuşan IDC EMEA Bölgesi Kurumsal Mobil Stratejilerden Sorumlu Araştırma Direktörü Nick McQuire, “Gittikçe gelişen mobil dünyada kurumlara güvenilir ve ölçülebilir mobil cihaz yönetim çözümleri sunan BlackBerry bu alandaki sağlam geçmişinin altını iddiayla çiziyor.” dedi.

Mobil cihaz kullanımında kurumların maksimum esneklik ve çeşitlilik talep ettiğini belirten J.Gold Associates, LLC’nin Baş Analisti Jack Gold, “Çoklu platformlarda yönetim sağlamanın yanı sıra kurumsal ve kişisel verileri ayırma imkanı sunan ürünler, en hesaplı maaliyet, en iyi nihai kullanıcı deneyimi ve en yüksek güvenlik seviyesini sağlayarak kurumsal cihaz yönetimi için optimum çözüm konumuna geliyor.” diyerek devam etti.

BlackBerry Enterprise Service 10 yazılımının yanı sıra kısıtlı sayıda 60 günlük deneme sürümleri (müşteriler için lisans erişimini de kapsar) için sipariş verilebilir.

BlackBerry 10 Ready Programı ile mevcut kurumsal müşteriler, ücretsiz lisanstan 31 Aralık 2013 tarihine kadar bu adrese girerek faydalanabilir: www.blackberry.com/licensetradeup.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir