Colendi Mihriban Ersin Tekmen

Blockchain girişimi Colendi 2.5 milyon dolar yatırım aldı

Avrupa’nın umut vadeden 10 blockchain girişimi arasında yer alan Colendi, 2.5 milyon dolarlık ilk yatırım turunu tamamladı. Colendi’nin yatırımcıları arasında Boğaziçi Ventures, Next Ventures, Celebrus Capital gibi kuruluşlar, hem yatırımcı hem de danışman olarak ise Hasan Aslanoba (Aslanoba Capital), MasterCard MEA eski CEO’su Ram Chari, Predera Kurucusu ve CEO’su Vamshi Ambati, NetMarble EMEA CEO’su Barış Özistek, Webrazzi Kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal, MIT’ten Prof. Dr. Deniz Yüret, Mert Utancak, Nasri Özel ve Serdar Oal gibi ekosistemin yakından tanıdığı isimler bulunuyor.

“Yeni yatırım turunu 2019 Mayıs ayında tamamlayacağız”

Yeni yatırım hakkında konuşan Colendi Kurucu Ortaklarından Mihriban Ersin Tekmen, şunları söyledi:

“Ekip olarak dünyadaki en etkileyici ve işleyen blockchain girişimini hayata geçirdik. Bu teknolojinin gelecekte tüm iş yapış biçimlerini kökten değiştireceğine inanıyoruz. Bu inancımız yatırımcılar nezdinde de karşılık buldu.

Yeni yatırım turumuzda dünyaca ünlü birçok ismin desteğini almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çok kısa süre geçmesine rağmen bir sonraki yatırım turumuzu 2019 Mayıs ayında, yine çok önemli isimlerin katılımlarıyla tamamlamayı planlıyoruz.”

Tüm dünyada kullanılan bir platform olmayı hedefliyor!

Colendi olarak kredi skorlama yöntemlerinin herkes için daha erişilebilir olmasını sağlayarak, finansal araçlara ulaşımda katılımcı ve eşitlikçi çözümler sunmayı amaçladıklarının altını çizen Tekmen, “Milyonlarca insanın hayatına dokunan ve hayatını iyi yönde değiştiren bir teknoloji şirketi olarak tüm dünyada bilinen ve kullanılan bir platform olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir