‘Bolluk Çağı’ kitabı, KoçSistem’in katkıları ile Türkiye’de

“Gelecek çok daha güzel olacak” diyerek günümüz gerçekliğine cesaretle karşı duran, gelişimin iyi yanına ışık tutan kurgudan öte gerçekler KoçSistem’in Türkçeye kazandırdığı Bolluk Çağı kitabında okurlara sunuluyor.

KoçSistem, dünyanın geleceğine yönelik karamsar senaryoları bozan ve “Gelecek Çok Daha Güzel Olacak” diyerek gelişimin iyi yanına ışık tutan Bolluk Çağı kitabını Türkçeye kazandırdı. KoçSistem, 1995 yılından bu yana; farklı iş modelleri geliştiren, yeni bakış açılarına öncülük eden ve dünyada ses getirecek bilgileri gün yüzüne çıkaran kitapları Türkçeye armağan ediyor.   İnovasyon, bolluğa giden yolda en önemli güçtür

Bolluk Çağı’nın yazarları olan Peter H. Diamandis ve Steven Kotler, dünyanın geleceği adına yaratılan tüm kötü senaryolara, “Geleceği öngörmenin en iyi yolu, onu kendimizin yaratmasıdır. İnovasyon ise bolluğa giden yolda en önemli güçtür.” yanıtını veriyor.  Bolluk Çağı, dünyanın önde gelen bilim insanlarıyla hayal bile edilemeyen gerçekleri gün yüzüne çıkarıyor ve geleceğin bolluk düzeninin nasıl kurulacağını somut örneklerle açıklıyor.

KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu, KoçSistem olarak neden bu kitabı Türkçeye kazandırmış olduklarını şu sözleri ile açıklıyor: “Bugün gezegenimizin üzerinde yedi milyarı aşkın insan yaşıyor. Kaynaklarımız ve zamanımız hızla tükeniyor. Dünya Doğayı Koruma Fonu, Yaşayan Gezegen raporunda, kaynakları bu hızla tüketmeye devam edersek, 2050 yılında talebi karşılayabilmek için iki gezegene daha ihtiyacımız olacağını belirtiyor. Dünya bu kötü senaryoları konuşurken Bolluk Çağı, iyi olanın altını çizerek bu problemlerin çözümüne ilişkin yürütülen inovatif çalışmaları gün yüzüne çıkarıyor ve teknolojinin gücü ile geleceğin bolluk düzenini nasıl kuracağımızı adım adım anlatıyor.”

KoçSistem 100 kişiye Bolluk Çağı kitabı hediye edecek.

KoçSistem, Bolluk Çağı kitabını, Şubat ayında kurumsal web sitesi (www.kocsistem.com.tr)  üzerinden yapacağı tek soruluk anket çalışmasına katılan ilk 100 kişiye hediye edecek. Kitap, aynı zamanda Haziran 2013’te BZD Yayıncılık tarafından seçkin kitap marketlerde satışa sunulacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir