Borsada gong bugün Twitter için çalacak

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, bugün New York Borsası’nda halka arz ediliyor. Halka arz öncesi şirketin hisse başına fiyatı 26 dolara çıktı.

Daha önce hisse başına halka arz fiyatını 23-25 dolar aralığında belirleyen şirketin fiyattaki son artırım ile piyasa değer 14,4 milyar dolara yükseliyor. Halka arzdan şirketin 2,1 milyar dolar nakit elde etmesi bekleniyor.

Hisse başına 26 dolar ile halka arz ilk etapta ortak fonlar, hedge fonlar, yüklenici bankaların bazı bireysel müşterileri gibi büyük yatırımcılara sunulacak.

Diğer yatırımcılar ise şirketin hisselerini bugün New York Borsası’nda çan çalındığında TWTR kodu altında alabilecekler.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Twitter’ın halka arzı, Facebook’un halka arzından sonra ABD’de bir teknoloji şirketinin yapacağı en büyük halka arz olacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir