Burberry CEO’su Apple’a transfer oldu

İngiliz lüks markası Burberry’nin uzun zamandır görevde olan CEO’su Angela Ahrendts, Apple’da göreve başlamak için işini bıraktı.

ABD’li teknoloji devi Apple, İngiliz Burberry şirketinin CEO’su Angela Ahrendts ile anlaştı. Apple’dan yapılan açıklamada, Ahrendts’in Pazarlama ve İnternet Mağazaları Başkan Yardımcısı olarak görev yapacağı belirtildi.

Apple CEO’su Tim Cook, Ahrendts’in 2014 yılının ortalarına kadar yeni işine başlamış olacağını duyurdu. Haberin ardından Burberry şirketinin hisseleri yüzde 4’e yakın değer kaybetti. Ahrendts’in yerine Burberry’nin şu anki Kreatif Direktörü Christopher Bailey’nin göreve geleceği belirtildi.

CNBC-e’nin haberine göre, Ahrendts, istifasıyla ilgili olarak, “Burberry şu anda harika bir yerde. Christopher’ın markayı çok iyi yerlere taşıyacağından eminim” dedi. İngiliz şirket, Eylül’de sona eren altı aylık süreçte perakende satışlarında yüzde 17 büyüdüğünü açıklamıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir