Canon’dan EOS kullanıcılarına iki yeni aksesuar

Canon, EOS kullanıcılarının yeni ve yaratıcı çekim yolları keşfetmeleri için iki yeni EOS sistemi akseuarı tasarladı. ‘Speedlite 600EX II-RT’ hızlı çekim gerektiren koşullar için ideal bir flaş. DM-E1 ise olma özelliğine sahip çok yönlü ve yüksek kaliteli Canon’un ilk harici EOS sistemi mikrofonu olma özelliğine taşıyor

Canon, fotoğrafçıların ve videografların yeni ve yaratıcı çekim yollarını keşfetmeleri için iki yen EOS sistemi aksesuarını tasarladı. Speedlite 600EX II-RT, spor etkinlikleri, düğünler ve kırmızı halı geçişi çekimleri gibi hızlı çekim hızı gerektiren koşullar için ideal olan, en üst seviyede ışıklandırma kontrolü sunan güçlü, yüksek performanslı bir flaştır. DM-E1 ise videografların EOS serisindeki uyumlu fotoğraf makineleriyle çektikleri videoların olağanüstü kalitesini tamamlayan yüksek ses kalitesi elde etmelerini sağlayan Canon’un ilk harici EOS sistemi mikrofonudur.

Işıklandırma olanakları dünyası – Speedlite 600EX II-RT

Speedlite 600EX II-RT’nin üstün bir performans sunması bu flaşı ünlü EOS-1D X Mark II modeli ile ayrılmaz ikili haline getiriyor. Kendinden önceki modelle kıyaslandığında yüzde 50 daha fazla kesintisiz flaş patlatabilen ve yeni CP-E4N¹ ile kullanıldığında kapasitesini yüzde 100 artıran yeni Speedlite modeli aksiyonun daha fazlasını yakalayabilmenizi garantiler. Yeni ve iyileştirilmiş ısı ölçüm teknolojisi aşırı ısınmayı önleyerek daha uzun süre seri flaş patlatılmasını sağlar.

ISO 100’deki 60m kılavuz numarası sayesinde konunuzu geniş bir mesafe aralığında ve geniş alanlarda yaratıcı bir şekilde aydınlatarak bir düğüne katılan tüm konukları aynı kareye sığdırabilirsiniz. Dahili adaptör ile 20mm – 200mm’ye veya 14mm’ye kadar çıkabilen geniş lens kapsamı sayesinde fotoğrafçılar ışığın bir konu üzerine nasıl yayılacağını kolayca kontrol edebilirler.

Flaşta yaratıcı aydınlatma yapılabilmesi için bir kablosuz flaş işlevi bulunur. Fotoğrafçılar bu işlevden yararlanarak makine dışına takılan ışıklandırma seçeneklerinden en iyi şekilde yararlanabilirler. Canon’un geliştirdiği radyo kontrol işlevi yaratıcı özgürlük alanını daha da genişletir ve fotoğrafçılar, çok yönlü ışıklandırma düzenleri kurarak bir sahnede 30m’ye kadar mesafeden sahnenin ruh halini ve atmosferini oluşturabilirler. Çarpıcı çok flaşlı fotoğraf çekimleri için 15’e kadar Speedlite² flaşın makine dışına takılarak kullanılabilmesi özellikle iç mekan çekimleri için idealdir.

Yeni ve mevcut yansıma adaptörü SBA-E3, portre uzmanlarının daha yumuşak, daha doğal bir sonuç almak için flaş ışığını duvarlar ve tavanlardan daha serbest bir şekilde yansıtmasını sağlarken, döner flaş kafası istenmeyen gölgeleri ortadan kaldırır. Klipslenerek takılan, yeni sert renkli filtreler flaş ışığının ortam ışığıyla dengelenmesine yardımcı olur.

Olağanüstü ses kalitesi – Yönlü Stereo Mikrofon DM-E1

DM-E1, yüksek kaliteli görseller kadar yüksek ses kalitesinin de önemli olduğu koşullarda olağanüstü performans sunan bir kompakt stereo yönlü mikrofondur. EOS serisi fotoğraf makinelerinin video kalitesini tamamlamak için tasarlanan DM-E1, geniş konu yelpazesi çekiminde kullanılabilecek çok yönlü ve yüksek kaliteli bir mikrofondur.

Üç yönsel ses toplama moduyla klasik bir shotgun tasarımına sahip olan DM-E1, üç farklı yönden ses alacak şekilde ayarlanabilir. Mono ses shotgun modu, doğrudan fotoğraf makinesi önünde duran bir ses kaynağından ses yakalamak için en uygun moddur. Makinenin önünde duran, sunum veya röportaj veren kişi konuşurken, sesi ortamdaki diğer sesler arasından bir miktar izole edilebilir. 90 ve 120 derece modlarına geçerek ise, konser salonunda çalan bir orkestra gibi, geniş bir alana ses yayan kaynakların stereo sesi kaydedilebilir.

Mikrofona monte edilmiş dahili şok yuvası fotoğraf makinesi veya lens zumlama işlemlerinden gelen gürültünün etkili bir şekilde azaltılmasını sağlarken, rüzgar filtresi sayesinde rüzgar gürültüsü engellenir. 50Hz-16kHz ses frekansı aralığında ses toplama kapasitesiyle bu mikrofon geniş bir ses tonu aralığını kayda geçirebildiği gibi, 66dB S/N oranı ve -42db hassasiyetiyle kullanıcılara minimum distorsiyonlu hassas bir mikrofon sunar.

Kompaktlığıyla hareket halinde çekim yapanlar için ideal

DM-E1’in kendi türünün en küçük ve en hafif mikrofonlarından biri olması bu mikrofonu hareket halinde çekimler için ideal bir seçenek haline getirir. 35mm ses jakı bağlantısı sayesinde birçok uyumlu Canon EOS fotoğraf makinesiyle kullanılabilir.

Speedlite 600EX II-RT – Temel Özellikler:

  • Daha hızlı ve daha uzun süre çekim
  • Makinenin üzerinde ve makineden bağımsız güvenilir performans
  • Radyo kablosuz kontrolü kullanılarak makine dışına kurulumla yaratıcı aydınlatma
  • 60 (m, ISO100) kılavuz numarasıyla güçlü performans
  • Sezgisel kontroller ve bir bilgi ekranıyla kolay kullanım

DM-E1 Temel Özellikler:

  • Kompakt shotgun tarzı tasarım
  • Shotgun, 90o ve 120o stereo ses alma modları
  • 50Hz – 16kHz frekans aralığı
  • 66 dB S/N oranı, -42dB hassasiyet
  • CR2032 Lityum pil

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir