Casper’dan öğrencilere farklı seçenekler

Türkiye’nin bilgisayarda uzman markası Casper, okullar açılırken öğrencilerin farklı ihtiyaçlarına göre alternatifler sunuyor. Casper’da taşınabilir, hafif ve güçlü modellerden, yüksek işlemci gücü isteyen modellere kadar her beklenti ve ihtiyaca uygun bilgisayarlar yer alıyor.

Klasik örgün eğitimin artık dijital dünya ile desteklenmesiyle beraber, veliler çocuklarının teknolojinin gerisinde kalmamasını ve derslerine destek olmasını sağlamak için bilgisayarlara yoğun ilgi gösteriyor. Türkiye’nin bilgisayarda uzman markası Casper, ilköğretimden yükseköğretimdeki farklı disiplinlere hitap eden, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen dizüstü ve masaüstü modelleriyle eğitimlerine destek olmayı sürdürüyor.

İlk bilgisayarım: Nirvana Masaüstü

İlk kez kendine ait bilgisayarlara sahip olma döneminde ve yaşı dolayısıyla fazla mobil olamayan ilköğretim öğrencileri için veliler genellikle masaüstü bilgisayarları tercih ediyor. Nirvana masaüstü bilgisayarların yüksek performans sunan işlemcisi ile öğrenciler bilgi kaynaklarına ulaşarak araştırma, ders çalışma, ödevlerini yapma, okulları ile ilgili son duyuruları öğrenme ve ortaklaşa ödevlerini yapabilme hatta internet üzerinden deneme sınavlarına girebilme imkanlarına sahip oluyorlar. Nirvana masaüstünün paylaşımsız ekran kartı modelleri sayesinde ise öğrenciler animasyon ve video içeriklerini rahatlıkla izleyebiliyorlar.

Performans, tasarım ve hafiflik; Nirvana F serisi

Orta ve yükseköğretimde öğrencilerin birbirleriyle sosyalleşmesi ve mobilite imkanları artığı için dizüstü bilgisayarlar tercih sebepleri oluyor. Her ne kadar internet sayesinde fiziksel olarak aynı ortamda bir arada olmaları gerekmese de, özellikle ödev yaparken bilgi alışverişinde bulunmaları ve grup çalışmaları nedeniyle ev ve cafe gibi ortamlarda birlikte çalışma kültürü oluşuyor. Casper’ın, araştırma şirketi Kalita ile öğrenciler arasında yaptığı araştırmaya göre dizüstü bilgisayarlarda pratiklik ve taşınabilirlik, ürün ile ilişkilendirilen birincil kavramlar.

Yine aynı araştırmaya göre erkek öğrenciler işletim sistemi ve performans gibi özelliklere öncelik verirken, kız öğrenciler için birincil özellik, hafif ve taşınabilir olması. Nirvana F800’ün Intel 7. nesil işlemcisi ile yüzde 13 artan performansı ve NVIDIA GeForce 940MX GDDR5 ekran kartı ile performans arayan öğrencilerin tam istediklerini sağlarken, metal kasası mobil durumlarda üst düzey koruma ve dayanıklılık sağlıyor. Nirvana F300 ise 16.88 mm incelik, 1.3 kg hafifliği ve 3960 mAh’lık uzun pil ömrü ile her yere taşınabilir ve tek bir şarj ile saatler boyu kullanılabiliyor.

İlginizi çekebilir:  Çocukların hayal dünyasını duvara taşıyın

Mimar, mühendis ve tasarımcı adaylar için: Excalibur Dizüstü

Üniversitede özellikle mimarlık, mühendislik veya görsel tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerin performans gerektiren programları kullanabilmeleri gerekiyor. Yeni nesil güçlü işlemci ve ekran kartlarıyla dizüstü bilgisayarlar da oyun oynama fonksiyonlarının yanı sıra, performans gerektiren grafik programlarının kullanımına fazlasıyla imkan tanıyor. Excalibur dizüstü serileri, zarif tasarımlarının yanı sıra, Nvidia GeForce 6GB GTX 1060 ve 4GB GTX 1050 ve yedinci nesil i7 HQ işlemciden güç alıyor. Excalibur serileri performans gerektiren programları kullananları fazlasıyla tatmin edecek.

Türkiye’nin bilgisayarda uzman markası Casper, her ihtiyaca uygun geniş ürün yelpazesi, rakiplerine uygun fiyat avantajı ve ana ve bölge servislerindeki 1 saatte teslim servis hizmetiyle her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilerin yanında yer almaya devam ediyor.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir