CeBIT Bilişim Eurasia’ya geri sayım başladı

29 Kasım – 02 Aralık 2012 tarihlerinde CNR Expo Fuar Merkezi’nde 13. kez kapılarını açacak olan Avrasya’nın bir numaralı Bilişim, Teknoloji, İletişim ve Haberleşme Platformu, CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi Sektör ve Basın Buluşmaları İstanbul Toplantısı Swissotel’de düzenlendi.

CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi “Sektör ve Basın Buluşmaları” kapsamında düzenlenen toplantıların bu seferki durağı İstanbul oldu. 01. Kasım 2012 tarihinde Swiss Hotel’de düzenlenen toplantı, bilişim sektörünün üst düzey temsilcilerini bir araya getirdi.

Deutsche Messe / Hannover Messe Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü Alexander KühnelL moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya, Türksat A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Nihat Oktay, Türk Telekom A.Ş. Uluslararası ve Toptan Satış Başkanı Mehmet Candan Toros, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karadağ, EGD (Ekonomi Gazetecileri Derneği) Başkanı Celal Toprak, Semor A.Ş. Genel Müdürü Nezih Kuleyin, Deutsche Messe Hannover Messe Uluslararası Fuarcılık A.Ş. Direktörü Murat Özer konuşmacı olarak katıldı.

GELECEĞİN AKILLI ŞEHİRLERİ ŞAŞIRTACAK

CeBIT Bilişim Eurasia’da bu yılda ‘Akıllı Yaşam Konseptleri’nin öne çıktığı bir yıl olacak. Türkiye’nin artan bölgesel gücü, gelişen yeni iş ilişkileri ve iş modellerinin yanı sıra Türkiye’nin çevre ülkeler tarafından model olarak gösterileceği platformda; büyüyen şehirlerin iletişim, güvenlik, ulaşım, hava kirliliği, eğitim, sağlık ve alt yapı alanlarında karşılaştığı sorunları bilişim teknolojileriyle nasıl giderilebileceği hazırlanan projeler ile aktarılacak. Ayrıca fuar süresince düzenlenecek seminer, konferans ve panel etkinlikleriyle konunun bütün paydaşlar ile paylaşılması sağlanacak. Proje kapsamında Ortadoğu coğrafyası, Kuzey Afrika, CIS ülkelerinden ve ülkemizin genelinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden il özel idarelerinden sorumlu yöneticileri, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerini, belediye başkanları, belediye başkan ve yardımcıları, bilgi işlem yetkililerine aktarılacak.

FATİH EĞİTİM PROJESİ ÖZEL BÖLÜMÜ

Türkiye’nin en büyük eğitim projelerinden biri olan Fatih Projesi bu yıl, hem fuar alanında hem de seminer ve konferanslar ile yine gündemde olacak Proje kapsamında Donanım ve Yazılım Altyapısı, Eğitsel e-İçeriğin Sağlanması ve Yönetilmesi, Etkin BT Kullanımı, Eğitim araçları ve Teknolojileri, Bilinçli, Güvenli, Yönetilebilir ve Ölçülebilir BT Kullanımı gündemlenecek.

ERP – YAZILIM ÖZEL BÖLÜMÜ

Bu tematik alanın ana amacı katılımcı ERP şirketlerinin el ele çalışması ile Türkiyede ERP pazarının gelişmesini sağlayıp Türk Sanayi Üretiminde çağdaş teknik ve yazılımların kullanılmasını artırarak uluslararası ziyaretçi ile buluşturmak. Sektörde önce giden ERP ürün ve çözümleri sergilenirken, ziyaretçiler, ERP/İş yazılımları alanındaki arayışlarını ve değerlendirmelerini tek bir çatı altında gerçekleştirme şansı buluyor olacak.

HANNOVER MESSE’DEN ÖZEL DESTEK

Bu bölüm içerisinde, fuara katılacak firmalara tüm detayları düşünülmüş komple bir çözüm paketi sunulacaktır. Gün boyu sizlere ve misafirlerinize servis verecek özel bir hostesiniz olacak ve tarafımızca sağlanacak ücretsiz catering hizmetinden faydalanabileceksiniz. Özel toplantılar yapmak istediğinizde bölüm içerisinde bulunacak toplantı odalarını kullanma imkanına sahip olacaklar. Hem görünüm olarak hem imkan olarak büyük firmaların fuarda sahip olduğu tüm imkanlar TEKNOKENT firmalarının kullanımına sunuluyor.

KOSGEB DESTEĞİ DEVAM EDİYOR!

B2B Matchmaking – (Çöp Çatanlık) Uluslararası Alıcılar ile Katılımcıları Eşleştirme Programı devam ediyor. Deutsche Messe AG ve HİFAŞ tarafından yürütülen pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine ek olarak bu yıl KOSGEB te CeBIT Bilişim Eurasia’ya İkili İş görüşmelerinde uluslararası platformda destek veriyor. Katılımcıların hedef ziyaretçileriyle bir araya gelerek iş görüşmeleri gerçekleştirebilecekleri en kapsamlı networking ve eşleştirme platformu oluşturan Uluslararası; B2B Matchmaking’de ( İş ten İşe – İş Görüşmeleri) KOSGEB destek ve İş Birliği ile devam etmekte. Bu program altında yurt dışından ağırlanacak olan yabancı alım heyetleri ve firmalar fuar alanındaki özel bölümde katılımcılar ile buluşacak.

ENGELLİ VATANDAŞLARA DESTEK

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karadağ, Türkiye’nin büyümesini sürdürülebilirliği ve genç nüfusun iş sahibi olması için  Bilişim ve İnternet Teknolojilerini  etkin kullanması zorunlu olduğuna inanıyoruz.  Türkiye’de Bilişim ve İnternet Teknolojilerini kullanarak Girişim ve İnovasyon Hareketi başlatılması inancındayız. TBD olarak CeBIT Sinerji Zirvesi’nde Türkiye’nin Genç Girişimci ve Yenilikçi gençlerinin katılımlarıyla forumlar düzenleyerek, Engelli Vatandaşlarımızın aktif iş gücüne katılmaları amacıyla, Deutsche Messe  iş birliği ile  paneller, konferanslar, seminerler organize edeceğiz. Türkiye’de bir sinerji oluşturulmasına katkıda bulunacağız.

2012 CEBIT SİNERJİ ZİRVESİ’NDE NELER OLACAK?

Bu yılki zirvenin ana konuları İletişim, Haberleşme, E-Devlet, Uydu Haberleşme,  Finans, Metropolitan Şehirler olacak. Zirve ayrıca, “KOBİ’lerde Bilişim, “Bilişim ve Yerel Yönetimler”, “Yeni TTK ve İnternet Uygulamaları”, “Akıllı Kentler”, “Sosyal Medya ve Bilişim” gibi çok önemli başlıklarda panel ve konferanslara ev sahipliği yapacak. Fuarın Ana Sponsoru Türksat A.Ş., CeBIT Sinerji Zirvesi’nin 2012 yılı Ana Sponsoru Türk Telekom oldu.

Banka Sponsoru İş Bankası; İletişim Sponsoru Huawei, TV & Radyo Sponsoru TRT ve Dokümantasyon Sponsoru Toshiba oldu.  “Gelecek Bilişim İle Gelecek” ve “Herkes İçin Bilişim” sloganları ile yoluna devam eden CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı ve CeBIT Sinerji Zirvesi bu yıl da ve yeni yerinde bir kez daha tüm bilişim sektörü duayenlerinin buluştuğu etkin bir iş platformu yaratmayı hedefliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir