Cepten çizgi roman okumanın pratik yolu: Okubi

50 sene önce arka cebimize sıkıştırdığınız çizgi romanlar akıllı telefonlarla tekrar cebe giriyor. Okubi, Türkiye’de ilk kez çizgi romanların elektronik ortamda fasiküller halinde yer almasını sağlayacak bir platform sunuyor.

Okubi, 13 Nisan 2017, İstanbul; Okubi orijinal çizgi romanları Türkiye’de ilk defa dijital ortamda kendi özelliklerini koruyarak yayınlıyor. Çizgi romanlar bu platform ile akıllı cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzerinden Türkçe olarak takip edilebilecek. Nisan başında tamamlanan proje bir senelik bir çalışmanın ürünü. 12 Nisan 2017’de yayın hayatına resmen başlayan Okubi’nin yayın hedefleri arasında yıl sonuna kadar her güne bir fasikül yayınlamak yer alıyor.

Mobil uygulama ile çevrimiçi ve çevrimdışı olarak Okubi içeriği okunabiliyor

App Store ve Google Play’den ücretsiz indirilebilen Okubi Mobil Uygulaması’nda “Cep Modu” ile mobil cihazlar ve küçük ekranlarda panel panel okuma, tüm yayınları telefona ve tablete indirip çevrimdışı okuyabilme, Kitaplığınıza eklediğiniz bölümlere diğer mobil cihazlar ya da bilgisayardan ulaşabilme özellikleri sunuluyor.

Okubi kurucuları Özgür Nair ve Yasin Aydın farklı çizgi romanların da çok yakın zamanda Okubi arşivine ekleneceğini müjdeleyerek Okubi fikrinin doğuşunu şöyle dile getiriyor; “Türkiye’de elektronik ortamda yer alan online kitaplara rağmen çizgi roman örneklerinin olmaması bizi Türkiye’ye ait bir çizgi roman platformu yaratmaya yöneltti. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek Okubi yayın haklarını aldığımız orijinal çizgi romanların Türkçe olarak okunabileceği bir platform”.

Mobil ve Bulut temelli yazılım geliştirici Labroids’in de sahibi olan Özgür Nair ve Yasin Aydın Okubi ile kendi hayallerini gerçekleştirecek bir platform yaratmak istediklerini de dile getiriyor. Okubi’nin bir senelik test aşamasında platformu duyan ve abone olan 200 bin kişinin üzerinde okuyucusu var.

Walking Dead Türkiye’de ilk defa Okubi’de

İlginizi çekebilir:  Lenovo Moto Z ile her yer toplantı salonu

Okubi’de çizgi romanlar kare kare kaydırılarak veya Sinematik(Kareler arasında tıklamalı) geçişlerle ilerliyor. Dijital çizgi roman yayıncısı Okubi popüler yerli serilerden Teşebbüs 2.0, Oyun Bozan, Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları’nın yanında Türkiye’de ilk defa Türkçe dijital fasikül

olarak yayınlanacak dünyaca ünlü çizgi roman serisi The Walking Dead’i (Yürüyen Ölüler) ekliyor. Okubi kütüphanesi önümüzdeki ay itibari ile Chew’i de Okubi kütüphanesine dahil edecek.

Yeni Yayın Dönemi’ne özel

Yayın hayatına başladığı 2003 yılından bu yana çok satanlar listesinin zirvesindeki yerini koruyan The Walking Dead’in ilk iki fasikülünü yayınlayacak olan Okubi, yeni yayın dönemi şerefine serinin ilk sayısını yüzde 50 indirimli olarak satışa sunuyor.

Fasiküller halinde satın alınabilen orijinal çizgi romanlar Okubi’de uygulama içi satın alma, mobil ödeme ve kredi kartı gibi alternatiflerle kredi satın alarak istenilen kitap Okubi üyesinin dijital kütüphanesine eklenebiliyor. Yüklediğiniz kredi puanına göre size özel bonus puan kazandıran Okubi’nin minimum yükleme tutarı 5 TL. Okubi’de açılışa özel Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları: Yeditepe Canavarı ile Teşebbüs 2.0‘ın ilk 2 sayısını ücretsiz okumak mümkün. Keyifli okumalar dileği ile.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir