Christina Aguilera’nın ‘hacker’ına 10 yıl hapis

ABD’nin Los Angeles kentindeki mahkeme hacker Christopher Chaney’i ünlülerin özel hayatını hiçe saydığı gerekçesiyle 10 yıl hapis cezasının yanı sıra yaklaşık 58 bin euro cezasına mahkum etti.

Chaney geçtiğimiz mart ayında yapılan duruşmada aralarında Scarlett Johansson ve Christina Aguilera’nın da bulunduğu yaklaşık 50 ünlünün bilgisayarlarına girdiğini itiraf etmişti. Chaney’nin 10 yıldan uzun bir süredir iki yıldızı takip ettiği tahmin ediliyor.

FBI’in “Operasyon Hackerazzi” soruşturması kapsamında aradığı Christopher Chaney geçtiğimiz yıl ekim ayında Florida’da gözaltına alınmış ve kefaletle serbest bırakılmıştı. 36 yaşındaki hacker yasa dışı dinleme ile kimlik hırsızlığının da aralarında bulunduğu birçok suçtan dolayı yaklaşık 60 yıl hapis cezası talebiyle yargılanıyor.

Deutsche Welle’nin haberine göre, Chaney’nin fotoğraflara yıldızların elektronik maillerini otomatik olarak kendisine ileten bir program yardımıyla eriştiği, söz konusu fotoğrafların bir bölümünü aralarında başka hackerların ve paparazzi dergileri çalışanlarının da bulunduğu üçüncü şahıslara gönderdiği belirtiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir