Citrix ve Google Chromebook için birlikte çalışıyor

Kullanım kolaylığı ve uygun maliyetli olması açısından kurumlar, klasik bilgi işlem platformlarına bir alternatif olarak Google Chromebook’u benimsiyor. Citrix, iş süreçlerindeki kritik Windows uygulamalarını Google Chromebook’a dahil etmek için Google ile birlikte çalışıyor.

Chromebook, en büyük kurumların birçoğu da dahil olmak üzere yeni ve yenilikçi bilgi işlem platformlarına geçiş yapmak isteyen kurumlar arasında gitgide daha çok benimseniyor. Bu kurumların en önemli ihtiyaçlardan biri, kullanıcılarına, İK, finans ve satış süreçlerindeki kritik Windows uygulamalarına her yerde ve her zaman erişim olanağı sunmak. Citrix Receiver for HTML5 ve Citrix XenApp sanal uygulama tedarik çözümü ile birleştirilen Chomebook for Business; müşterilerinin, yüksek çözünürlüklü Citrix HDX teknolojisi kullanıcı deneyimi ile her tip Windows uygulamasını kullanmasına ve en büyük kurumlar için operasyonel ölçeklenebilirlik sağlamasına olanak tanıyor.

Chromebook için güvenli uygulama sağlamaya yönelik devam eden işbirliğine ek olarak Citrix, Chromebook kullanıcıları için hızlı ve kolay video konferans olanağı sağlayan web tabanlı bir işbirliği platformu olan GoToMeeting Free platformunu da duyurdu.

Citrix XenApp ile Chromebook for Business

Chromebook for Business’in benimsenmesini hızlandırmak için Citrix, Citrix AppDNA uygulama yönetimi teknolojisini de içeren en önemli sürüm olan XenApp Platinum sürümü için yüzde 25 oranında bir promosyon indirimi uygulanacağını da duyurdu. AppDNA teknolojisi, Microsoft müşterilerinin Windows XP sürümünden en yeni sürümlere geçmelerini kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor. Promosyon, Windows XP sürümünün kullanımdan kalktığı gün olan 8 Nisan 2014 itibariyle başladı.

Müşterilerin Chrome with XenApp’nin faydalarını öğrenmelerine yardımcı olmak için Citrix ve Google, 22 Nisan 2014 ve 13 Mayıs 2014 tarihlerinde eğitim seminerleri serisi de düzenleyecek. Buna ek olarak Citrix, Google ve iş ortakları MTM Technologies, bir dizi müşteri tanıtım toplantısının ilkini, Google’ın New York Chelsea Market ofisinde 23 Nisan 2014 tarihinde düzenleyecek. Diğer yandan, 6-8 Mayıs 2014 tarihinde Kaliforniya’nın Los Angeles kentindeki Anaheim Convention Center’da düzenlenecek olan Citrix Synergy konferansında Citrix ile Chromebook for Business ile ilgili daha fazla yenilik kamuoyuyla paylaşılacak.

Citrix ve Google, Chromebook ilk kez iş uygulamaları sağlayacak şekilde piyasaya sürüldüğünden beri birlikte çalışıyor. Citrix Receiver’ın ilk günden itibaren kullanılabilir olmasının yanı sıra Citrix, müşterilerinin en yeni Chromebook sürümünü XenApp ve XenDesktop çözümleriyle birlikte güvenle kullanabilmelerini sağlamak için HP, Dell, Acer, Samsung ve Toshiba gibi Chromebook OEM’lerinden oluşan bir Citrix Ready onaylı ekosistem oluşturmuştu..

Daha fazla güvenlik, tasarruf ve yönetebilirlik

Google Kurumsal Başkanı Amit Singh, işbirliğiyle ilgili şunları söylüyor: “Kurumlar, klasik bilgi işlem platformlarına kullanımı kolay ve uygun maliyetli bir alternatif olarak Google Chromebook’u benimsiyor. Citrix ve Google, müşterilerinin kurumsal açıdan kritik Windows uygulamalarına Chrome ortamında erişim sağlamalarına olanak tanımak için 2010 yılından beri birlikte çalışmakta. Windows XP’nin kullanımdan kalkıyor olması, her ölçekten kurumun daha fazla yönetebilirlik, güvenlik ve maliyet tasarrufu için bilgi işlem ve Chromebook’a geçiş yaklaşımlarını yeniden gözden geçirmeleri için bulunmaz bir fırsat tanıyor.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir