Cloud Hosting Avantajları

Web sitelerinin farklı ihtiyaçlarının olması ve özellikle hosting seçimi sırasında kişilerin farklı endişelerinin bulunması çeşitli hosting hizmetlerinin geliştirilmesini sağlamıştır. Geçtiğimiz yıllara kadar bu konuda 4-5 farklı popüler seçenekten söz etmek mümkün olurken özellikle cloud hosting olarak adlandırılan yeni sisteme geçiş yapılması bu konuda piyasalardaki tüm şartlarda değiştirmiştir. Web sitelerinin kesintisiz bir şekilde hizmet vermesi ve aynı zamanda güvenlik sağlaması adına cloud hosting daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Eğer cloud hosting kullanmayı düşünüyorsanız sunmuş olduğu fiyatlar ve özellikler açısından önerdiğimiz bu firmayı tercih edebilirsiniz.

Cloud Hosting İşleyişini Nasıl?

Cloud hosting sağladığı avantajlar sayesinde kişilerin son dönemlerde daha çok tercih etmesini sağladığı gibi özellikle önemli projeler için artık vazgeçilmez durumdadır. Cloud hosting farklı sunucuların birbiriyle zincirleme bir şekilde bağlanması ile oluşturulur ve bu sunucularda web sitesi barındırılarak en uygun sunucu üzerinden ziyaretçilere hizmet verilmesi amaçlanır. Aynı zamanda lokasyon konusunda önemli bir hizmet sunulmaktadır. Öyle ki bulut sunucularda barınan web sitesine giriş yapan bir kullanıcı lokasyon olarak kendisine en uygun ve yakın olan sunucu üzerinden hizmet alacaktır. Bu sunucunun uygun durumda olmaması halinde en yakındaki diğer sunucuya geçiş yapılarak bu sunucu üzerinden hizmet verilmesi sağlanacaktır. Üstelik tüm bu işlemler kişilerin web sitesine giriş yaptığı saniyeler içerisinde gerçekleştirilir. Böylece herhangi bir gecikme ya da aksamının olması da söz konusu değildir. Çok kısa süre içerisinde gerçekleşen bu hizmetler sayesinde ziyaretçilerin web sitesinden en yüksek performansı alabilmesi ve sorunsuz bir şekilde siteye erişim sağlaması gerçekleşmektedir. Cloudeos, yüksek performanslı hizmetiyle ve özellikleriyle sektöre öncülük ediyor.

Güvenlikte Cloud Hosting Farkı

Bulut sunucuların sağladığı avantajlar üstelik sadece kolay erişim ile sınırlı değildir. Kolay erişiminin yanı sıra güvenlik noktasında da oldukça önemli bir seçenek yaratılmıştır. Sunucuların farklı lokasyonlardaki farklı sunucular üzerinde bulunması ve eş zamanlı bir şekilde hizmet vermesi web sitesinin tek bir sonucusuna yönelik saldırı yapılmasını dahi zorlaştırmaktadır. Bu bakımdan Bulut sunucularda bulunan sitelerin güvenlik anlamında da büyük bir avantajı olmaktadır.

Cloud Hosting Ücretlendirmesi Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların diğer bir avantajı ise fiyatlandırmada yapılan farklı uygulamadır. Kişiler bulut sunucularda kullandığı kadar ödemektedir ve bu bakımdan standart bir fiyattan söz edilemez. Ay içerisinde yüksek kullanımın olması halinde site kesintisiz bir şekilde bu talebe karşılık verirken web site sahipleri de sadece kullandığı miktarın ödemesini yaparak web sitelerinin sorunsuz bir şekilde yayın hayatını sürdürmesi sağlar. Fiziksel sunucularda olduğu gibi sürekli paketi aşmak, farklı paketlere geçmek ya da paylaşım, paylaşımsız sunucu gibi farklı sunucu türlerini tercih ederek sürekli site taşımak zorunda kalınmaz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir