Çukurova Holding: SPK’nın Turkcell kararını memnuniyetle karşıladık

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Turkcell Yönetim Kurulu’ndaki 3 üyeyi görevden alıp, yerlerine atama yapmasını, Çukurova Holging memnuniyetle karşıladığını duyurdu. Holdingden yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

KAMUOYU AÇIKLAMASI

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 11/03/2013 tarih ve 2013/8 sayılı Bülteni’nde yer alan açıklamadan, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 17. maddesinin ikinci fıkrası uyarınca Turkcell Yönetim Kurulu üyeliklerine atamaların yapıldığını memnuniyetle öğrenmiş bulunmaktayız.

Söz konusu atamaların, Turkcell’de eskiye dair anlaşmazlıkların ve Yönetim Kurulu’ndaki kilitlenmelerin önünü açacağını düşünmekteyiz.

Bu oluşumla birlikte, önümüzdeki dönemlerde Turkcell’in yatırımlarının, verimliliğinin ve bir bütün olarak işlerinin olumlu yönde gelişme göstereceğine ve Turkcell’in Ülkemiz ile bölgemizin kalkınmasına katkılarının artarak devam edeceğine olan inancımızı paylaşmak isteriz.

Turkcell’in halihazır profesyonel yönetimini de, malum anlaşmazlıklara ve sıkıntılı yapıya rağmen Şirket işlerinin idaresinde ve yönlendirilmesinde gösterdiği basiretli performanslarından dolayı tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

Bu vesileyle, yeni üyeler ile birlikte Turkcell’in başarılarının ve etkinliğinin tüm taraflar için artarak devam edeceğine inancımızı beyanla; yeni üyelere ve Turkcell’in diğer tüm yöneticileri ile çalışanlarına üstün başarı dileklerimizi iletiriz.

Saygılarımızla,

ÇUKUROVA HOLDİNG A.Ş.

SPK’nın internet sitesinde yer alan duyuruda, şirketin yönetim kurulu üyelerinden Çukurova Grubu’ndan Mehmet Bülent Ergin, Sonera Holding’den Tero Erkki Kivisaari ve Altimo Grubu’ndan Oleg Adolfoviç Malis’in 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 17. maddesinin ikinci fıkrası uyarınca yönetim kurulu üyeliği görevinden alınarak yerlerine Ahmet Akça, Atilla Koç ve Mehmet Hilmi Güler’in atanmasına karar verildiği bildirilmişti.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Markafoni'nin yeni CEO’su belli oldu

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir