Çukurova Holding’den Turkcell açıklaması

Çukurova Holding, Cukurova Telecom Holdings Limited (CTH) nezdinde herhangi bir çözümsüzlük durumunun oluşmadığını düşündüklerini bildirdi.

Çukurova Holding AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, CTH’de grubun iştiraki Cukurova Finance International Limited’ın yüzde 51, Alfa Telecom Turkey Limited’ın (Alfa) ise yüzde 49 hissedar olduğu anımsatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Özel durum açıklaması, çeşitli basın kuruluşlarında çıkan ve Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ’nin hakimiyet hakkı sahibi dolaylı ortağı CTH nezdinde gerçekleştiği iddia edilen çözümsüzlük haline ilişkin haberlerle ilgili olarak kamuoyuna doğru bilgi verilmesi maksadıyla yapılmaktadır. Grubumuz, CTH nezdinde herhangi bir çözümsüzlük durumunun oluşmadığını düşünmektedir. Bu hususu kayıt altına almak ve her tür hakkımızı saklı tutmak için Alfa’ya bir yazı gönderilmiş bulunmaktadır. Hali hazırda Londra’da tahkim heyeti nezdinde görülmekte olan dosyada bu konu da değerlendirilecektir.”

Çukurova Holding, Alfa Grubu’na karşı tahkim yargılaması başlatmıştı

Çukurova Holding AŞ KAP’a 1 Nisan’da yaptığı açıklamada, Alfa Grubu’na karşı Londra Uluslararası Tahkim Mahkemesi’ne tahkim yargılaması başlattığını duyurmuştu. Grubun CTH’ye dair hissedarlar sözleşmesi ve CTH’nin ana sözleşmesi tahtında Alfa’nın çeşitli sayıda önemli ihlallerinin olduğuna inandığı dile getirilen açıklamada, bu ihlallerin de gruba CTH’ye dair hissedarlar sözleşmesi ve CTH’nin ana sözleşmesi tahtında Alfa’nın CTH’deki hisselerini satın alma hakkı verdiğini düşündüğü aktarılmıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir