Çukurova, Turkcell için finansman arıyor

Çukurova Grubu, Turkcell’deki hissesine ilişkin Alfa Grubu’na yapılması gereken ödemenin finansmanı çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Çukurova Holding’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alana açıklamasında Çukurova Grubunun Turkcell’deki dolaylı hissesine ilişkin çıkan haberler nedeniyle özel durum açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, “Grubumuzun Turkcell’deki dolaylı hissesine ilişkin olarak, İngiliz Yüksek Mahkemesi’nde (Privy Council) görülen dava neticesinde, Alfa Grubu’na yapılması gerekli ödemenin finansmanı konusunda, ilgili kuruluşlar nezdinde görüşmeler devam etmekte olup, netleştiğinde bilgilendirme yapılacaktır” denildi.

Privy Council’in 9 Temmuz 2013 ve 5 Şubat 2014 tarihlerindeki kararlarına göre Çukurova Holding’in Alfa Grubu ile dava konusu olan yüzde 13.8’lik payını geri almak için 24 Haziran 2014 tarihine kadar Altimo’ya 1,57 milyar dolar ödemesi gerekiyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir