Dark Passage takipçileriyle bir araya geldi

Turkcell Superonline sponsorluğunda GameEkstra’da imza günü düzenleyen Dark Passage takımı, dünya şampiyonası öncesi takipçileriyle bir araya geldi.

Turkcell Superonline açıklamasına göre, şirket, elektronik spor takımlarından olan Dark Passage’a destek olmaya devam ediyor. Turkcell Superonline sponsorluğunda GameEkstra’da imza günü düzenleyen Dark Passage takımı, dünya şampiyonası öncesi takipçileriyle bir araya geldi. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı etkinlikte, Türkiye şampiyonu Dark Passage, imzalı formalarını dağıtıp takipçileriyle çevrimiçi maçlar yaptı.

League of Legends Türkiye Büyük Finali’nin bu seneki şampiyonu olan Dark Passage, 10 Ağustos’ta Gamescom’da Wildcard turnuvasına katılma hakkı kazandı. Dünya Şampiyonası’na katılabilmesi için bu turnuvada da başarılı olması gereken Dark Passage takımı, hazırlıklarını Turkcell Superonline’ın 1000 megabit (Mbps) fiber internet bağlantısıyla yaparak “kaliteli”, “hızlı” ve “kesintisiz” interneti kullanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Superonline Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Meltem Şahin, sektörün büyüklüğüne dikkati çekerek, oyun sektörünün, geniş kitleleri kapsayarak Türkiye’de hızla büyüdüğünü ifade etti.

Newzoo şirketinin yaptığı araştırmaya göre, dünyada 1,2 milyar kişi, Türkiye’de ise 22,5 milyon kişinin oyun oynadığını belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Tüm dünyada bu sektörün büyüklüğü 70,4 milyar dolar olarak tahmin ediliyor. Özellikle genç nüfusumuz ve internet kullanımındaki artış göz önüne alındığında, oyun sektörü ülkemizde de ekonomiye büyük katkılar sağlayacak. Yakın dönemde oyun dünyasında yaşanan büyük değişikliklere tanık olduk. Çevirimiçi oyunlar çok daha fazla tercih edilirken, oyunların grafik ve içerik kaliteleri hızla yükselişe geçti. Türkiye’de her iki oyunseverden biri çevrimiçi oyunları tercih etmeye başladı.

Kullanıcılar açısından rekabet ve hızın belirleyici olduğu bu oyunlarda kesintisiz internet bağlantısı daha fazla önem kazandı. Biz Turkcell Superonline’ın sunduğu ışık hızında fiber interneti bu ihtiyaçlara ve gelişmelere paralel olarak oyunseverlerle buluşturuyoruz. Bu sayede müşterilerimizin rahatlıkla oyun oynamalarını hedefliyoruz. Kesintisiz oyun keyfi için 1000 Mbps hızında internet ile desteklediğimiz Dark Passage takımını League of Legends Türkiye Büyük Finali şampiyonluğundan dolayı kutluyor, dünya şampiyonası yolunda başarılarının devamını diliyoruz.”

Türkiye’deki oyunseverlerle daha önce DotA2 Turnuvası, Point Blank Turnuvası ve Need For Speed ile FIFA 2014 mücadelelerinin yer aldığı Oyun Partisi etkinliklerinde bir araya geldiklerini hatırlatan Şahin, turnuvaların yanı sıra Joygame ile iş birliği yaparak Goley oyununu müşterilerinin beğenisine sunduklarını, ilerleyen günlerde de oyunseverlerle farklı projelerde buluşacaklarını vurguladı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir