DataStar Proje Grubu kamuya odaklandı

Bir yandan distribütörü olduğu marka sayısını artıran DataStar, bir yandan da kurumlara anahtar teslimi bilgi teknolojisi (BT) projeleri sunuyor. Proje Satış Grubu oluşturan şirket, son olarak Kültür Bakanlığı’nın BT ihalesini kazandı.

DataStar’ı oluşturan ekibin geçmişten gelen proje deneyimini sürdürdüklerini ifade eden DataStar Genel Müdürü Mehmet Kaplan, “Kamu ve özel sektör kurumlarının anahtar teslimi BT projesi gerçekleştiren deneyimli kadrolara gereksinimi var. Bize de bu yönde talepler oluyor. Bu nedenle bu yılın başından itibaren Proje Grubu oluşturarak bu isteklere cevap veren bir yapı kurduk” diyor. Son olarak Kültür Bakanlığı’nın bir ihalesini kazandıklarını açıklayan Kaplan, distribütörlük ana faaliyet alanının yanında proje hizmetine de yoğunlaştıklarını ifade etti.

DataStar, geçtiğimiz yıl kazandığı Sağlık Bakanlığı ve İller Bankası’nın BT ihalelerinden sonra Kültür Bakanlığı Müsteşarlık Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın 4 Temmuz’da gerçekleştirilen Bilgisayar ve Donanımları Alımı ihalesini de kazandı. İş istasyonları, masaüstü bilgisayar, ekran, notebook, tablet bilgisayar, yazıcı ve router’lardan oluşan ürünlerin kurulumu ve bakım onarım hizmetlerini üstlenen şirket, bir hafta içinde tüm ürünlerin teslimini tamamladı.

Gereksinimler ışığında Proje Satış Grubu oluşturduklarını belirten Kaplan, dört yeni kişinin bu grupta çalışmak üzere DataStar ailesine katıldığını açıkladı. Kurumsal projeler konusunda uzman olan Alev Tamer’in İhlasNet ve Net İletişim şirketlerinde Proje Yöneticiliği yaptığı ve Datastar’da da Proje Satış Grubu yöneticisi olarak göreve başladığını bildiren Kaplan, ayrıca Neslihan Künden, İbrahim Halil Gürhan ve Volkan Buldan’ın Proje Satış ekibinde yer aldıklarını söyledi. Ayrıca yine yeni oluşturulan Proje Destek bölümü ile güçlendirilen Proje Grubu’nun hedeflerinin de büyüdüğünün altını çizen Kaplan, Ankara Bölge Müdürlüğü’nün kamudaki başarılarına, özel sektörden benzer örnekleri eklemeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir