Defne’den Hindistan ile stratejik imza

Dünya’da 20 ülkede 25’den fazla mobil operatör için telekom çözümleri sunan Defne, Hindistan merkezli RST firması ile Hintli GSM operatörlerini için partnership anlaşması imzaladı.

Orta Asya’dan Orta Doğu’ya, Asya-Pasifik bölgesinden Afrika’ya, Avrupa’dan Güney Amerika’ya kadar değişik coğrafyalarda Türkiye dahil 20’den fazla ülkede 25’den fazla mobil operatör ve yaklaşık 500 milyon aboneye sunduğu katma değerli servis ve platform çözümleri ile dünya çapında birçok projeye imza atan Defne Bilgi İşlem, yaklaşık 1 milyar abonesi bulunan Hindistan’daki GSM operatörleri ile işbirliğini geliştirmek üzere çok önemli bir anlaşmaya imza attı.

Defne Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, Hindistan’da GSM sektöründeki önemli yazılım hizmet sağlayıcı RST firması ile partnership anlaşması imzaladıklarını belirterek, “Yaklaşık 1,2 milyar nüfusu bulunan Hindistan’da 12 mobil operatör ve yaklaşık 1 milyar mobil abone yer almakta. Anlaşma çerçevesinde Hindistan pazarında Collect Call Suite ve Call Completion Suite içersinde yer alan, Micro Credit, Poke Call, Auto Callback, Voicemail, Missed CallNotice, Collect Call (Payforme) gibi ürünlerini operatörlere sunacağız. Bu ürünler halen Türkiye, Kazakistan, Özbekistan, Arnavutluk gibi ülkelerde yer alan mobil operatörlerde kullanılan, başarısız çağrıları veya çağrı isteklerini algılayarak arayan ve aranan aboneler için en uygun zamanı tespit ederek çağrıları başarılı çağrıya dönüştürerek hem operatör adına gelir üreten hem de abone memnuniyetini ve müşteri deneyimini arttıran ürünlerdir” dedi.

Defne Bilgi İşlem tarafından geliştirilen ve halen Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan ve Türkiye’de GSM operatörleri tarafından kullanılan Collect Call Suite, ön ödemeli GSM abonelerine kredisi bitse dahi çağrı yapma veya çağrıyı devam ettirme, özelliği sağlayan acil kredi servisi MicroCredit, ödemeli arama servisi Collect Call ve kredisi olmayan aboneye cevapsız çağrı mesajı gönderme imkanı tanıyan PokeCall çözümlerinden oluşuyor.

Ayrıca yine Defne tarafından geliştirilen, Mobile Marketing Campaign Suite, Messaging Solutions, Filtering Solutions ve Roaming Solutions ürün grupları da Hindistan Pazarının beğenisine sunulacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir