Dijital liderlik dönemi başlıyor

TTNET ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile hayata geçirilen “Liderlik ve Girişimcilik Programı” ilk mezunlarını verdi. İş dünyasının liderlerini girişimci ve yönetici adayları ile buluşturan programın son konuğu TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya oldu. Kaya, katılımcılara şöyle seslendi: “İyi fikirlere ihtiyacımız var. Yaratıcı ve yenilikçi dijital fikirler, geleceğin yöneticilerine liderliğin kapısını açan anahtar olacak. Artık dijital liderlik dönemi başlıyor”.

Gençlerin girişimcilik ve liderlik yeteneklerinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla TTNET’in Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ve Dr. Aylin Löle’nin katkılarıyla başlattığı “Liderlik ve Girişimcilik Programı” ilk mezunlarını verdi.

Bugüne kadar iş dünyasının önde gelen liderlerinin konuk olduğu, iş hayatının inceliklerini girişimcilerle ve yönetici adaylarıyla paylaştığı programın katılımcıları, sertifikalarını TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya’nın elinden aldı.

Etkinlikte kariyer yolculuğu ve profesyonel yaşam tecrübelerini aktardığı bir konuşma yapan Kaya, katılımcılara çeşitli tavsiyelerde de bulundu:

“Uzmanlar Türkiye’de önümüzdeki dönem ekonomik büyümenin verimlilik ve inovasyondan geleceği konusunda hemfikir. Bu, kariyerinin ilk yıllarındaki gençler ve girişimciler için yakın geleceğin ne kadar büyük bir fırsatlar potansiyeli sunduğunu gösteriyor. Girişimciler için ise bariyerlerin en az olduğu alan dijital girişimcilik. Biz TTNET olarak, girişimcileri doğru platformlarda destekleme hedefiyle çalışıyoruz. Bu nedenle iyi fikirlere ihtiyacımız var. Sizler teknolojiyi çok iyi kullanıyorsunuz. Yaratıcı ve yenilikçi dijital fikirler, geleceğin yöneticilerine liderliğin kapısını açan anahtar olacak. Artık dijital liderlik dönemi başlıyor.”

Liderlik ve Girişimcilik Programı’nda bugüne kadar tecrübelerini paylaşan isimler arasında; Eczacıbaşı Holding CEO’su Erdal Karamercan, Türk Hava Yolları CEO’su Temel Kotil, Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Deloitte Academy Direktörü Fazıl Oral ve Boğaziçi Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker yer aldı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir