Dijital mükemmellikle gelirleri artırmanın yolları

SAMENA Telekomünikasyon Konseyi tarafından, Türk Telekom ana sponsorluğunda, İstanbul’da düzenlenen “Beyond Connectivity 2013” etkinliğinde dijital mükemmeliyet aracılığıyla gelirleri artırmanın yolları tartışıldı. 6 Mart’ta başlayan etkinliğin ikinci günü panellerle devam etti. CEO Live Session oturumunda konuşan Türk Telekom Grup CEO Hakam Kanafani, Türkiye’nin SAMENA bölgesinin telekomünikasyon merkezine dönüşme potansiyelinin önemini vurguladı.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un ana sponsor olarak ev sahipliği yaptığı, SAMENA Telekomünikasyon Konseyi tarafından düzenlenen “Beyond Connectivity 2013” etkinliği ikinci gün düzenlenen panellerle devam eti. “Dijital mükemmeliyet aracılığıyla gelirleri maksimize etmek” temasıyla düzenlenen ve Güney Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki lider oyuncuları bir araya getiren etkinliğin ikinci gününde düzenlenen panellere birçok sektör profesyoneli katıldı.

Etkinliğin açılışında dijital dönüşümün ve iş yapma biçiminin bu dönüşüme uyarlanmasının kaçınılmaz olduğunu ve şirketlerin gelirlerini bu dönüşümün belirleyeceğini söyleyen Türk Telekom Grup CEO Hakam Kanafani, ikinci gün CEO Live Session oturumuna katıldı. Kanafani, şunları söyledi:

“Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de telekomünikasyon, en hızlı büyüyen sektörlerin başında geliyor. Son yıllarda birçok yenilik, telekomünikasyon sektörü kapsamında yaşamlarımıza dahil oldu. Ev ve işyeri telefonlarından mobil iletişime, ADSL’den kablosuz haberleşmeye kadar yeni geliştirilen teknolojiler hayatlarımızı değiştirmeye devam ediyor. Şirketler için en büyük zorluk, bu değişime hızlı uyum sağlamak ve değişebilmektir.”

Türk Telekom Grubu Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Mustafa Aykut da yaptığı konuşmada, telekom dünyasında internetin yönetimi ile sosyal ve teknolojik gelişimi konularında bilgi verdi. Aykut, “İnternet yönetiminin geniş kapsamlı tanımı olduğu kadar, kendisi de karmaşık bir rejim ve pek çok konuyu, oyuncuyu, mekanizmayı, süreci ve aracı ilgilendiriyor. Bu çok disiplinli yapı, sosyo-ekonomik kalkınmadan, hukuk ve politikaya kadar pek çok alanı içine alıyor. Günümüze dek gelen internetin çok paylaşımlı yönetim modeli sürdürülmeli” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir