Diş teli fiyatları

Diş teli fiyatları

Dişlerinde görünüş bozukluğu olan kişiler bu durumdan rahatsız olurlar ve dişlerine tel taktırmayı isterler. Ancak fiyatları hakkında birçok kişi meraktadır. Bu tedavinin fiyatı her sene değişiklik göstermektedir ve genelde Türk diş hekimleri birliğinde fiyatlarına karar verilmektedir. Birçok çeşit diş teli bulunduğu için fiyatları da birbirinden çok farklı olmaktadır. Diş telinin fiyatını doktor belirlemektedir. Öncelikle doktor muayene eder ve daha sonra ne tür diş teline ihtiyacınız olduğunu söyleyerek fiyatı söyler. Diş teli fiyatları, malzemelerin kalite oranı ile çok bağlantılıdır. Eğer malzemeler kalitesiz ise elbette ki fiyatları da biraz düşük olacaktır. Malzeme kaliteli ise fiyatlar daha fazla olacaktır. Bunun için diş teli yaptırmak istiyorsanız öncelikle malzemelerin kaliteli veya kalitesiz olduğuna bakılmalı ve iyice araştırılmalıdır. Bu konu araştırıldıktan sonra diş teli çeşitlerini öğrenip ona göre tellerinizi taktırabilirsiniz.

distelifiyatlari

Diş telleri fiyatları birçok sebebe bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Diş teli hesaplamalarında değişiklik gösteren faktörler aşağıdaki gibidir:

• Damak yapısında bozukluk
• Çene yapısında bozukluk
• Çenenin çok önde veya çok arkada durması
• Diş etlerinin dışarıdan çok fazla görünebilme durumu
• Dişlerin olduğundan daha fazla ayrık durumda olması
• Tek çene yapısı
• Çift çene yapısı
• Braket

Öncelikle doktor kontrolünden geçtikten sonra diş teli fiyatlarına karar verilmektedir. Ortalama olarak diş teli fiyatları 2500-6009 arasındadır. Porselen diş teli, şeffaf diş teli veya metal gibi diş telleri mevcuttur. Şeffaf diş teli fiyatları ise metal olanlara göre biraz daha pahalıdır. Şeffaf olan diş teli türü dışarıdan çok fazla görünmez ve dişlerde tel olduğu anlaşılmaz. Metal ise dışarıdan görülebilen bir diş teli çeşididir bu kimsenin hoşuna gitmese de birçok kişi tarafından tedavi sürecinin kısa olduğu için tercih edilmektedir. Aynı zamanda çenenin yapısı da fiyatlarda bir hayli değişiklik göstermektedir. Tek çene çift çeneye göre maliyeti ucuz olmaktadır. Şeffaf diş telleri genelde tercih edilmez. Sebebi ise uzun sürmesidir. Fakat bu bilgi tamamen yanlış bir bilgidir. Aslında bu sadece malzemenin kalitesi ile alakalı bir durumdur. Eğer kalitesiz malzeme ile yapılır ise tedavi süreci uzun olur ve maliyeti de daha ucuzdur. Kaliteli malzeme diğerine göre daha fazladır.

Kaynak: https://www.periodent.net/

Ömür boyu garantili şarj kablosu Anker Powerline+ kutu açılışı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir