Doğuş, CNBC-e’yi Discovery’ye satıyor

Ücretli TV programcısı Discovery Communications, Doğuş Yayın Grubu ile stratejik ortaklık kurmak üzere anlaştı.

Bu ortaklık ile Discovery, Doğuş Yayın Grubu’na ait CNBC-e’yi de ekleyecek ve Türkiye’deki kanal sayısını 13’e çıkaracak.

Discovery, 2012 yılında Türkiye’de ofis açmıştı. Discovery’nin kanalları ücretli televizyon platformlarında izleyicilere ulaşıyor.

Discovery Networks CEEMEA Başkanı ve Genel Müdürü Kasia Kieli, “Türkiye, Discovery olarak 17 senedir çok önem verdiğimiz bir pazar. Bu 17 yılın sonunda ülkenin önde gelen uluslararası yayıncısı olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kieli, anlaşma çerçevesinde Discovery Communications kanallarının reklam satış temsilciliğinin Doğuş Yayın Grubu’na verildiğini açıkladı.

Doğuş Yayın Grubu’na ait ulusal yayın yapan haber ve eğlence kanalı CNBC-e’yi satın almaya karar veren Discovery Communications, ilk defa Türkiye’de ulusal yayın sektörüne adım atmış olacak.

Anlaşmanın sonuçlanabilmesi için gerekli tüm mutat şartların gerçekleşmesini takiben alım işleminin bu sene içinde tamamlanması bekleniyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir