‘E-Suriye Ordusu’ CBS’in twitter hesabını ele geçirdi

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen televizyonlarından CBS’in twitter hesaplarına girdiği anlaşılan kişi ya da kişiler, kurumdan atıldığı izlenimi veren ‘sahte mesajlar’ gönderdi.

Söz konusu mesajlardan Elektronik Suriye Ordusu (ESO) adlı bir oluşum olduğu ve CBS’e yönelik bu son elektronik saldırının ESO’nun resmi twitter hesabının kapatılmasına misilmeme olarak yapıldığı anlaşılıyor.

Twitter’daki hesaplarına izinsiz olarak girilen CBS 60 Dakika programı, ABD’nin önde gelen haber programlarından biri. 60 Dakika (60 Minutes) programının tiwitter hesabına girilmek istendiğinde, hesabın geçici olarak kapıtıldığı mesajı okunuyor.

Hesabın askıya alınmasına yol açan mesajlardan birinde, örneğin, “Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston’daki saldırının gerçek zanlısını gizlediği”; bir diğer mesajda da “Obama’nın Suriye ve Amerika halkını yok etmek istediği” söyleniyor ve “Bu canavarı durdurmalıyız” deniyor.

BBC’nin haberine göre, bir diğer mesajda da “Burası Elektronik Suriye Ordusu -@Suriye Sanal Ordusu aracılığıyla” deniyor. CBS’in internet sitesindeki duyusunda da bu akşam programın yayımlanacağı belirtiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir