Amazon

E-Ticaret devi Amazon Türkiye’de şirket kurdu

Dünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon.com Türkiye’ye giriş yaptı. Son dönemde, Türkiye pazarına girmek için görüşmelerde bulunduğu iddia edilen Amazon, Türkiye’de resmen bir şirket kurdu.

Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi unvanlı şirketin merkezi Beşiktaş görünüyor.

Şirketin hakim ortağı ise Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sari. Yani Amazon Turkey, Avrupa’ya bağlı olarak hizmet verecek.

Para Dergisi’nin haberine göre şirketin gündeminde Türkiye’de satın alma da bulunuyor. Bu olmaz ise sıfırdan yapılanma gerçekleştirilecek. Amazon Türkiye, kadrolaşma çalışmaları da başlatılmış durumda.

Amazon’un Türkiye’ye giriş yapması, devlet yetkilileri tarafından da olumlu karşılandı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Amazon’un Türkiye’de şirket kurmasının ülkemizdeki elektronik ticaretin gelişmesi adına çok olumlu bir gelişme olduğunu söyledi.

Mesajını Twitter adresinden yayınlayan Şimşek, Amazon’un KOBİ’ler için de yeni bir platform olacağını belirtti.

Piyasa değeri 430 milyar dolara yaklaşan Amazon, Jeff Bezos tarafından 5 Temmuz 1994 yılında ABD’nin Seattle şehrinde kuruldu.

Forbes’un en inovatif şirketler listesinde sürekli bulunan Amazon’un dünya genelinde 341 bin dolayında çalışanı bulunuyor. Yıllık satış tutarı ise 135 milyar dolar civarında.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir