Dedicated Server turhost

E-Ticaret siteleri için Dedicated Server tercihi nasıl yapılmalı?

Dedicated server, ziyaretçisi yüksek ve ağır işlemler yapan web siteleri için kullanılan sunucu hizmetlerinden biridir. Tüm kaynakların tek bir siteye veya birden fazla web siteye verildiği, bu kaynakların yazılımın yaptığı işlemlerle birlikte doğru orantılı çalışması, her hangi bir yavaşlık sırasında anlık işlemler ile kontrol edilebilmesi için önemlidir. Dedicated server hizmetleri tüm kaynakları özel olarak sunulan hizmetlerdir. Sadece tek bir site için veya birden fazla web siteniz var ise tercih edebileceğiniz hizmetlerden biridir.

Sunucu hizmetlerinde yazılımınıza göre konfigürasyon yapabilir ve yazılımınızın daha iyi çalışması için kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Bu Özelleştirmeler sunucu kaynaklarını dağıtıma veya anlık işlemler için yoğun kullanım sırasında yaşanan kaynak problemlerini kolayca görebilirsiniz. Hepsiburada gibi e-ticaret tabanlı web siteleri anlık işlemlerde zorluk çekebiliyor. Bunun için sitenizi hosting paketleri yerine sunucu hizmetlerinde barındırmanız en doğru yol olur. Peki e-ticaret siteleri için sunucu tercihi nasıl yapılmalı?

Dedicated Server Önerisi: https://www.turhost.com/sunucu/dedicated-server/

Dedicated Server Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Web siteleriniz için dedicated sunucu hizmetini satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli konular vardır. Bunları başlıklar halinde sıralayarak sizleri bilgilendirmek isteriz.

turhost Dedicated Server

1-Sunucu kaynaklarının güçlü olduğundan emin olun

Satın almak istediğiniz sunucunun sizlere sunduğu özelliklerin güçlü ve kaliteli olması, kullanım ve performans sırasında sizlere en üst düzey deneyimi yaşatacaktır. Güçlü bir altyapıda bulunması ve bu yapının tüm web sitelerine sorunsuz bir şekilde hizmet vermesi, kesintisiz bir hizmet sağlamanıza olanak tanır. Dedicated sunucu hizmetlerinde tüm sunucu kaynakları size özel ayrılır ve tüm kaynakları sonuna kadar gerçekleştirebilirsiniz.

2-Tüm disklerin SSD olmasına dikkat edin

Sunucu hizmetlerinde kurumsal firmalar genellikle SSD disk kullanımı sağlarlar. Düşük seviyeli uygun sunucularda HDD diskler bulunur ve siteleriniz yavaşlık yaşayabilir. Artık yeni teknoloji döneminde HDD diskler depolama alanı olarak kullanılıyor diyebiliriz. Okuma ve yazma hızları ile sunucu üzerinde büyük performans sağlayan SSD diskler, sunucunuzun HDD diskte sağladığı performansı 8 kat daha yükseltecektir. Bundan dolayı sunucu tercihinizde kesinlikle SSD diske sahip bir sunucuyu tercih edin.

3-Kurumsal firmaları tercih edin

Uzun soluklu bir çalışma serüveni için kurumsal firmaları tercih etmeniz her zaman daha iyidir. Prestij sahibi olmuş ve isminden sıkça bahsedilen firmaları tercih etmek, ilerleyen süreçlerde sorun yaşama oranını azaltacak ve deneyimlerinizi daha profesyonel kişiler ile yapmış olacaksınız. Bundan dolayı daha iyi bir hizmet için kurumsal firmaları tercih etmeniz önemli bir konudur.

4-Teknik ekip çözüm odaklı olmalıdır, süreç ve işleyiş hakkında bilgi alın!

Sunucu hizmetinizi aldınız ve aktif olarak kullanmaya başladınız. Ancak kısa süre sonra bir problem yaşandı ve bu durumda bir işlem yapamıyorsunuz. Destek alacağınız bir ekibin olması ve bu ekibin devamlı çözüm odaklı hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesi oldukça işinize yarayacaktır. Sunucu hizmetlerinde ki teknik destek seviyesini ve ulaşılmak istendiğinde işleyişin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olun. Teknik sorunlar hakkında karşınızda muhatap olabileceğiniz tecrübeli bir ekibin olması dikkat etmeniz gerekenlerin en başında gelenlerden biridir.

E-Ticaret Siteleri İçin Dedicated Server Önerisi

Sunucu hizmeti konusunda oldukça yayın olan firmalardan biri olan Turhost, kurumsal prensibi ile tecrübeli teknik ve satış ekibiyle müşterilerine 14 yıldır hizmet veriyor. Bu hizmet süresince birçok projeye imza atan Turhost, birçok webmaster ve firmanın alt yapısına barındırma hizmeti sağlıyor. Son model donanımlar ile donatılmış sunucuları ile yüksek performansları görebileceğiniz bu sunucularda sitelerinizi güvenle barındırabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz anlarda karşınızda tecrübeli mühendislerden oluşan bir teknik ekibi bulmak ve her konu hakkında sizlere ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaları, firmanın müşteriye verdiği değeri göstermektedir. Turhost firmasının açılışından beri sunduğu tüm hizmetleri kurumsal prensiplerini göz önünde bulundurarak ilerleyen Turhost, tüm müşterileri için tam randımanlı olarak hizmet vermekteler. Sunucu hizmetleri hakkında Turhost.com adresinden canlı destek hattından sorularınızı iletebilir ve aşağıdaki linkten dedicated server hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

https://www.turhost.com/sunucu/dedicated-server/

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir