eBay’in kurucusu ‘Prism’ ekibiyle medyaya giriyor

eBay’in kurucusu Pierre Omidyar, yeni medya sektörüne adım atıyor. Omidyar, projede ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) Prism adlı elektronik dinleme programını ilk kez dünyaya duyuran Guardian gazetesi muhabiri Glenn Greenwald ile ortaklaşa çalışacak.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan eBay’in kurucusu Pierre Omidyar, bağımsız gazetecileri gerçekleri arama çabalarında desteklemeyi hedeflediklerini söyledi.

Omidyar’ın yeni medyadaki ortağı Glenn Greenwald, eski Amerikan istihbarat görevlisi Edward Snowden’ın kendisine sızdırdığı NSA’nin gizli dinleme programına ilişkin belgelerini yayınlayarak gündeme gelmişti.

Blackwater skandalının kitabını yazan ulusal güvenlik muhabiri Jeremy Scahill, muhabir Greenwald ile Edward Snowden arasındaki teması sağlayan Laura Poitras da yeni medya projesinde eBay’in kurucusu Pierre Omidyar’la birlikte hareket edecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir