Eğitim teknolojileri

Eğitim teknolojileri alanında büyük iş birliği

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarsus Turkey arasında imzalanan protokolle Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı GESS Türkiye ile Uluslararası FATİH Eğitim Teknolojileri Zirvesi (ETZ), 2-4 Nisan 2020’de İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir arada gerçekleşecek.

Düzenlenen lansman toplantısında söz alan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, şunları söyledi:

“Bir bilgi toplumu yaratmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılmak; eğitim ve öğretimi, teknolojinin geldiği son nokta ile buluşturmak üzere son dört yıldır periyodik olarak düzenlediğimiz Uluslararası FATİH ETZ ise FATİH Projesi’nin hem bilimsel ayağını destekleyen hem de eğitim teknolojilerinin her bakımdan nabzını tutan büyük bir etkinlik olarak varlığını sürdürüyordu.

2020 yılında ise yine uluslararası eğitim teknolojilerinin nabzını tutan ve beş ülkede gerçekleştirilerek eğitimde dünyanın önemli isimlerini bir araya getiren GESS Türkiye ile FATİH ETZ güçlerini birleştirdi.”

Son 10 yıldır bilim ve teknolojideki gelişmelere bakınca radikal değişimlerin eskiye nazaran çok daha hızlı gerçekleştiğini, eğitimin de bundan doğrudan etkilendiğini söyleyen Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur ise, şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim sisteminin bilim ve teknolojideki gelişmelere uyarlanması noktasında oldukça başarılı adımlar atıyor. Bu da GESS Türkiye olarak bizim ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor.

Eğitim alanındaki tüm tedarikçileri çatısı altında buluşturmayı amaçlayan GESS Türkiye, sektörün nabzının tutulduğu, eğitim uzmanlarının en yeni ürün, teknoloji, hizmet ve uygulamaları yerinde görebildiği, yurt içi ve yurt dışından profesyonel alıcılar, devlet ve özel okul yöneticileri, müdürleri, sahipleri, yatırımcıları ve satın alma kararı veren yöneticileriyle tedarikçilerin doğrudan bir araya geldiği büyük bir teknoloji, bilgi ve ticaret platformu. Bu etkinliğin Fatih ETZ ile birlikte gerçekleştirilecek olması Türk Eğitim Sektörü için çok büyük bir fırsat.”

GESS TÜRKİYE ve FATİH ETZ 2020, eğitimin geleceğine yön veren yeni bilimsel çalışmalara ve teknolojilere ev sahipliği yapacak.

GESS Türkiye ve FATİH ETZ 2020, Bahçeşehir Eğitim Kurumları ve Arçelik ana sponsorluğunda eğitimin geleceğine yön veren en son teknolojilere ev sahipliği yapacak. Üç gün sürecek etkinliklerde katılımcılar; bilimsel toplantılar, bildiri sunumları, atölye çalışmaları ve paneller ile yeni eğitim yaklaşımları ve teknolojik gelişmelerden haberdar olurken çeşitli uygulamaları da deneyimleme imkanı bulacak.

Ayrıca fuarda bu sektöre ürün, hizmet ve teknoloji sunan firmaların standlarında tanıtımlar yapılacak, eğitim kurumları ile çözüm sağlayıcılar bir araya gelecek. GESS Türkiye ve FATİH ETZ 2020’de, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, start-up’lar ve eğitim teknolojileri alanındaki tüm paydaşların buluşacağı en büyük ulusal platform oluşacak.

GESS Fuar ve Konferansları

Dersliklerden başlayarak eğitimin kalitesini bütüncül olarak yükseltmeyi hedefleyen ve bugüne kadar dünyanın farklı ülkelerinden binlerce eğitim uzmanı ile satın almacı eğitim profesyonelini; bu sektöre ürün, hizmet ve teknoloji sunan tedarikçilerle bir araya getiren dünyanın önde gelen eğitim etkinliklerinden biri.

Dubai, Endonezya, Meksika ve Türkiye’de düzenlen GESS Fuar ve Konferansları; eğitim sektörünün teknoloji tedarikçileri açısından önemli bir fırsat oluşturuyor.

FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi

2015 yılından itibaren dört kez Millî Eğitim Bakanlığı çatısı altında; eğitim teknolojileri alanında bilgi, birikim ve çalışmaları olan akademisyen, öğretmen, eğitim yöneticisi, eğitim uzmanı, karar verici ile sektöre ürün, hizmet ve teknoloji sunan tedarikçileri birçok etkinlikle bir araya getiren bir organizasyon.

2018 yılında beş binin üzerinde katılımcı ile Ankara’da yapılan 4.Uluslararası FATİH ETZ; bu yıl 22 oturum, 110 bildiri sunumu, 33 atölye, 5 panel, 12 çağrılı konuşmacı ile gerçekleştirilecek.

FATİH ETZ, bilimsel bir eğitim etkinliği olmanın yanında eğitim üzerine düşünen ve çalışan herkesi bir araya getirmeyi, etkileşimli bir ortamda fikir-tecrübe alışverişi oluşturmayı ve Türk millî eğitim sistemine katkı sağlamayı hedefliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir