elonmusk-tesla

Elon Musk Tesla’nın merkezini Teksas’a taşıyor

Elektrikle çalışan araç üreten Tesla’nın CEO’su Elon Musk, şirketin Kaliforniya’daki merkezini Teksas’a taşıyacağını açıkladı.

Musk’ın bu açıklaması, şirketin Kaiforniya’daki fabrikasının kapalı kalması yönündeki talimatın ardından geldi.

Tesla CEO’su, şirketin merkezini ve gelecekteki programlarını acil olarak Teksas- ya da Nevada eyaletine taşıyacağını belirtti. Musk, bu mesajını sosyal medya aracılığıyla paylaştı.

Musk ayrıca şirketin Kaliforniya’daki fabrikasının kurulu olduğu Alameda İlçesi’nde dava açmakta olduğunu da belirtti. Alameda İlçesi sağlık yetkilileri, Tesla’nın fabrikasının Cuma günü açılması talebini “evde kal” uygulamaları çerçevesinde reddetmişti.

Kaliforniya eyaletinde Corona nedeniyle hayatlarını kaybedenlerin sayısı 3.000’e yaklaşıyor. 23 Mart’tan bu yana Tesla’nın San Francisco yakınlarındaki Fremont kentinde kurulu tesisinde temel operasyonlar hariç tüm çalışmalar, Alameda İlçesi’nin “evde kal” uygulaması çerçevesinde durdurulmuş durumda.

Yılda 415 bin araç imal edilen fabrikada çalışanların sayısı 10 binden fazla. Kaliforniya genelinde bazı kısıtlamalar yumuşatılmış durumda. Ancak bazı bölgeler, iş yerlerinin açılması konusunda kendi kurallarını uyguluyor.

Alameda’da hayati önemde olmayan bütün iş yerleri Mayıs sonuna kadar kapalı kalmak zorunda. Amerika’nın Sesi’nin haberine göre, Musk, fabrikanın geleceğinin son gelişmeler nedeniyle şüpheli olduğunu iddia etti.

Alameda İlçesi’nden ise Musk’ın sosyal medya mesajları öncesi yapılan açıklamada Tesla’nın fabrikanın açılması için yürüttüğü çaba övüldü, ancak fabrikanın yeniden açılması için gerekli kriterlerin yerine getirilmesi gerektiği vurgulandı.

Musk, daha önce de “evde kal” uygulamasına tepki göstermiş ve uygulamayı “faşist” olarak nitelemişti.

Anker Soundcore Life Note kablosuz kulaklık incelemesi – TWS – IPX5 – AptX – cVc 8.0

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir