Endeavor Catalyst, AirTies’a yatırım yaptı

Endeavor, Türkiye’de desteklediği girişimci şirketlerden AirTies’a Endeavor Catalyst fonuyla yatırım yaptı. Bu yatırım uluslararası Risk Sermayesi Şirketi Invus ile beraber olarak yapıldı.Endeavor Catalyst Endeavor’ın kendi ağından gelen bağışlarla kurduğu ve sadece kendi girişimcilerine kullandırdığı bir fon. Yenilikçi, yüksek etkili ve tarafsız bir proje. Yatırım getirileri Endeavor’ın yeni seçtiği girişimciler ve kendi operasyonlarına yönelik kullanılacak olan fonun amacı girişimcilerden girişimcilere geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir bir kaynak yaratıyor.

Her biri bu yeni sivil toplum destekleme modeline yatıran Endeavor Catalyst’in  öncü yatırımcıları Abraaj Capital Group’un Kurucusu ve CEO’su Arif Naqvi, eBay’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Pierre Omidyar, LinkedIn’in Kurucusu Reid Hoffman, Warner Music Group eski Yönetim Kurulu Başkanı Edgar Bronfman, Jr, True North Venture Partners Yönetim Kurulu Başkanı Michael Ahearn ve Accretive LLC Yönetici Ortağı Michael Cline’dan oluşuyor.

Endeavor’ın CEO’su ve Kurucu Ortağı Linda Rottenberg, “AirTies’a yapılan bu yatırım ile Endeavor Catalyst küresel bir boyut kazandı. Endeavor’ın AirTies’ın başarısı ile anılması bizleri çok sevindiriyor. AirTies’ın Kurucusu Bülent Çelebi bölge’de çok değerli bir girişimci ve bir rol model örneği. Kendisi ayrıca Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Endeavor ağındaki diğer yeni girişimciler için çok önemli bir mentor.” diye konuştu.

AirTies CEO’su Bülent Çelebi ise, “Endeavor, en başından beri gerek finansmana erişim gerek iş dünyası tanıştırmaları olsun AirTies’a büyük katkı sağlamıştır. Şimdi de Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi görevimin yanı sıra Catalyst programı aracılığıyla Endeavor’a geri teşekkür etme ve yeni girişimcilere destek olma fırsatı buluyorum.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir