‘Eski şirketler kendilerini yeniden yaratmalı’

Uludağ Ekonomi Zirvesi bu yıl da iş ve ekonomi dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, zirve kapsamında düzenlenen “Girişimcilik: Türkiye Ne Yapmalı?” konulu girişimcilik paneline katıldı. Doany, “Eski şirketler önemlerini muhafaza edemeyebilirler, ancak kendilerini yeniden yaratarak bunu başarabilirler. İnovasyon ile yola devam etmek anlamlı bir iş kurmakta yardımcı olur” dedi.

Ekonomi ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin altıncısı bu yıl 23 – 25 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. Zirve kapsamında 25 Mart Cumartesi günü düzenlenen “Girişimcilik: Türkiye Ne Yapmalı?” konulu girişimcilik panelinde konuşan Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, şirketlerin kendilerini yeniden yaratmalarının ve inovasyonun önemine değindi.

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany; şirketlerin değişen dünyaya adapte olmaya çalıştıklarını belirterek, inovasyonun önemine değindi. Doany, “Eski şirketler önemlerini muhafaza edemeyebilirler, ancak kendilerini yeniden yaratarak bunu başarabilirler. İnovasyon ile yola devam etmek anlamlı bir iş kurmakta yardımcı olur. Kurumsal yatırımlar ve girişim sermayesi ile büyük şirketler daha küçük şirketleri desteklemeliler. Yani sadece sermayenin bize getirdiklerine odaklanmamalı, kar payına bakmamalı” dedi.

Genç girişimcilere yönelik önerilerde bulunan Doany, “Büyük başarılar, insanlar için sadece ilham kaynağı olarak kalmamalı, aynı zamanda yetenekleri dahilinde potansiyellerini ortaya çıkarmalılar. Genç girişimciler için önerim, bir işte çalışıp tecrübe kazandıktan sonra yatırım yapmayı düşünmeleri yönünde” dedi.

Moderatörlüğünü Denizbank CEO’su Hakan Ateş’in yaptığı panelde, Dünya KOBİ Forumu Danışmanı ve Dünya Bankası Eski Başkan Vekili Janamitra Devan, VINAYA kurucusu ve CEO’su Kate Unsworth, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emre Zorlu, SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz ve Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu yer aldı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir